Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan nyomtassak rácsot...

Hogyan nyomtassak rácsot (négyzethálót) egy képre?

Figyelt kérdés
Ps4-el addig eljutottam hogy megjelenítem a rácsot a képen, de szeretném kinyomtatni a képet úgy hogy a rács is rajta legyen. Aki tudja hogyan kell, lépésről lépésre írja meg legyen szíves, mert elég kezdő vagyok még ebben. :)
2013. okt. 9. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Általánosságban (nem programspecifikusan, tehát nem csak PS-sel, hanem más jobbfajta képszerkesztő programmal - például Gimppel - is megoldható) én az alábbi módon csinálnám:

1. Tegyük fel, hogy az eredeti képed 800*600 pixel felbontású, és egy 10*10-es rácsot szeretnél rá.

2. Az előbbiekből következőleg csinálni kell egy új, 80*60-as átlátszó képet, ahol a szélességének és hosszúságának felénél kell húzni egy-egy vonalat.

3. Az eredeti képre egy új, átlátszó réteget kell tenni.

4. Majd az így keletkezett új réteget ki kell tölteni a 2. pontban említett képpel, mint mintával (Gimpben ehhez másolni kell az új képet, majd az eredeti kép új rétegén a Kitöltés eszköznél a Kitöltés mintával opciót kell kiválasztani, és a Mintánál kiválasztani a Vágólapot).


Csináltam egy példát:

* Eredeti kép: [link]

* Eredeti kép, alternatív elérhetőség: [link]

* Rács: [link]

* Végeredmény: [link]

* Gimp-változat: [link]

* PSD-változat (Gimpből exportálva): [link]

2013. okt. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged, leírásod alapján sikerült.

Hasznos választ adtál.:)

2013. okt. 12. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!