Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ilyen billentyűzetet hogyan...

Ilyen billentyűzetet hogyan lehet kitisztítani?

Figyelt kérdés

Gondolom beleömlött egy kis folyadék, mert a bal oldala összevissza ír, iletve beragadnak a gombok (nem a gomb ragad be, csak ha megnyomom pl az x et akkor folyamatosan írja tovább, mintha tartanám egyfolytában)

Ha van valakinek valami tanácsa, tippe hogy hogy lehetne kipucolni mert ugyan szétszedtem de a gombok egybe vannak építve valami panel lappal, és nem tudom hogy lehetne a gombok alatt is kipocolni, ahova a folyadék folyt, és ahol a szenzor is található...képek:

[link]

[link]

[link]

[link]


előre is köszönöm...örülnék neki ha meg lehetne csinálni, nem kevés pénz volt



#új billentyű #billentyűtisztítás
2013. okt. 13. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezekből a képekből én nem értem itt most mi hol van, de a gombokat nem tudod még kiszedni?

Ha nincs ott a nyák a kezedben lévő panelen, dobd be a tus alá, melegvíz, meg egy körömkefe max.

Utánna viszont nagyon szárítsd ki.

2013. okt. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lajos54 ***** válasza:

Részben attól is függ, hogy milyen folyadékról van szó.

A gond az, hogy az ilyen jellegű billentyűzeteknél a tisztítás hatására megváltozhat a kis műanyag harangokra felvitt anyag állaga (vastagsága, kapacitása), emiatt aztán többé már nem, vagy nem jól működik.

Amúgy, amivel meg lehet próbálni a tisztítást: puha, nem szálasodó, enyhén nedves törlőanyag. Csak teljes száradás után szabad összeszerelni és használatba venni.

Egyébként egy átlagos billentyűzet ára nem a csillagos ég, 1500-3000 Ft között már elég jókat lehet kapni. Lehet, hogy nem érdemes vele vacakolni...

És hát érdemes betartani a régi szabályt: az ételnek-italnak a konyhában a helye, semmi esetre sem a számítógép közelében...

2013. okt. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez innen ollós mechanikás olyan laptopos billentyűzetnek néz ki,ami pl jó halk.

Ha igen akkor egyenként kell a billentyűket hátulról kipöckölgetni és szét jön.

2013. okt. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen amolyan laptopos. de hiába próbálom a hátulról sem lehet a billentyűket kipöcögtetni, erősebben pedig már nem merem, mert félek hogy eltörik. Tudom hogy a kaja/pia nem a számítógép mellet a helye, én nem is szoktam itt étkezni, esetleg ínni de én nagyon vigyázok rá hogy ne folyon bele egy csep sem...nem voltam itthon és gondolom a család valameik tagja véletlenül belefolyatot valamit, persze nem mondják hogy ők voltak, de magától sem romolhat el...
2013. okt. 13. 12:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Máshogy pedig nem lehet szétszedni.

a billentyű fehér-áttetsző műanyag mechanikája a fémtest egy kis pöckére van ráhúzva azt kell leszedni valami tompa tárggyal.Ennyit ki kéne birnia.Vissza csak vissza kell pattintani

2013. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

na mindegy én nem értem ezt a mechanikát...

[link]

[link]

2013. okt. 13. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!