Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 6+2 Pin PCI x 2 Ez egész...

6+2 Pin PCI x 2 Ez egész pontosan mit jelent? Ezt azért kérdezem mert veszek egy Új Tápot és 2 db 6 pines csatlakozó kell a videokártyámhoz. De attól tartok hogy amit kinéztem táp az nem rendelkezik 2x6 pines csatlakozóval.

Figyelt kérdés
A tápegység amit kinéztem magamnak az a Cooler Master GX 450-es. Ha nincs rajta 2 db 6 pines cucc akkor mi tévő legyek ?

2013. okt. 20. 01:16
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Bizonyos video kártyáknak 8 pines PCI-E kiegészítő tápcsatlaktó kell.

Hogy ne legyen túl sok csatlakozó tápon, a gyártó úgy oldja meg hogy 2 pin leválasztható belőle. Tehát ha 8 pines kártyád van mellérakod +2 pin-t, ha meg 6 pin -es kártyád van, akkor nem rakod mellé. Itt a képen is láthatod: [link]

Szóval nyugodtan megveheted ezt a tápot!

2013. okt. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha megveszem akkor vennem kell még mellé egy átalakítót mert amint azt már említettem 2 db 6 pines csatlakozóra van szükség az én videokártyám esetén. Akkor már le is írom hogy milyen vga-m van: NVIDIA GeForce GTX 460 SE
2013. okt. 20. 09:49
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Ezt írtad az elején: "6+2 Pin PCI x 2" ezt nyilván azt jelenti hogy 2 db ilyen csatlakozó van rajta.

De gyártó oldal szerinte ezen csak 1 db sima 6 pin -es van:

[link]

Nyilván vehetsz hozzá pár szár forintért molex átalakítót, de szerintem jobban járnál, ha alapból olyan tápot vennél amin van 2 dbd 6 pines vagy 2 db 6+2 -es PCIE.

2013. okt. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!