Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot lenne érdemes...

Milyen laptopot lenne érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Van egy laptopom (Sony Vaio), már jónéhány éves. Az az igazság, hogy megérett a cserére, mert egyes programokhoz már nagyon lomha, sőt nem bírja el. Ha csak filmnézésre, internetezésre használom, akkor nincs sok probléma vele. De, pl. amit nem bír el, az a Photoshop ligthroom, amely annyira megprögeti a gépemet, hogy túlmelegszik és kikapcsol, így pedig sokszor még a képet meg sem tudom nyitni a programban, mert importálás közben leáll.


Nos a kérdésem az lenne, hogy milyen laptop vásárlását javasolhátok? Milyen alapvető követelményeknek lenne megfelelnie a gépnek, amivel már jól járnék? Az értékhatárom jelenleg olyan 200-250 000 Ft.


Lightroomot hetente többször használom (használnám), maga a gép pedig délutántól folyamatosan használatban van (munkavégzés miatt - de ez leginkább az Office programokat érinti). Mivel rendszeresen utazom, így asztali gépben nem is gondolkodom.


Köszönök előre is minden segítséget, hogy milyen paraméterekkel válasszak gépet ezek alapján, illetve ha linkeltek olyan laptopokat, amik szóba jöhetnek, annak is örülök.



2013. okt. 25. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Én egy Op. rendszer újratelepítést javasolnék először (persze csak ha nem csináltad meg mostanában), sokat javíthat a teljesítményen. Én a múlthéten raktam újra, mert a bekapcsolási idő az (asztalon lévő ikonok betöltését is beleértve) kb. 10 perc volt. Játékokat is jobban viszi azóta.

Ha nem jön be, akkor mehet a laptopcsere (bár én inkább asztali gépet vennék).

2013. okt. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1.) [link]


2.) [link]


3.) [link]

2013. okt. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4.) [link]
2013. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

A HP Pavilion gépeket messzire elkerülném.. Nagyon rossz minőségűek.. Esetleg HP Probook.. Az már nem rossz.. Én Asus és Acer gépet sem vennék.. Lenovo, Dell, Toshiba megbízható gépeket gyárt.. Mivel komolyabb igénybevételnek lesz kitéve illetve sokat lesz hordozva én mindenképp valami üzleti modellt választanék..


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ez nem üzleti modell, de elég strapabíró és megbízható gép..


[link]

2013. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.


Az első kommentre reagálva: Igen, megcsináltuk (többszörösen is) az újratelepítést, volt tisztítva a gép, illetve a ventillátora is cserélve lett már, de sajna sem így, sem úgy nem akar sem gyorsabb lenne, sem megkönnyíteni az életemet. :-)

2013. okt. 26. 13:01
 6/8 anonim válasza:
szia esetleg használt laptop nem érdekel kb egy másfél éves linkelem az odlalt ahova felraktam . [link] ha érdekel irj priváthba.
2013. okt. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is, de leginkább új gépben gondolkodom.
2013. okt. 27. 19:47
 8/8 anonim válasza:
Szia. Ha esetleg mégis meg gondolod magad akkor irj nyugodtan priváthot. 135-140 ezerért adnám a laptopot.
2013. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!