Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miert nem mukodik a laptopom?

Miert nem mukodik a laptopom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ket hettel ezelott eszleltem, hogy amikor bekapcsoltam a gepet nagyon sokaig toltott fekete kepernyovel, mielott behozta volna a kezdokepernyot. Miutan 10 perc alatt betoltott lassu volt, nem nyitotta meg se a google chromet, se az explorert, vagy 30 perc varakozas utan betoltotte es legagyott. Ujratelepitettem es windows 7 helyett 8.1t tettem ra.


Ma eppen zenet hallgattam rajta, kozben pakoltam, amikor arra lettem figyelmes, hogy a laptop lefagyott. Ujrainditottam es ismet az a gond ami volt. Nezen tolt be, netet nem nyitja meg. Mindent lassan hoz be.


Valakinek valami otlete?


(A laptop 2 eves, gari most jart le, de nem egy rossz laptop, 2 eve 180 ezer forintba kostalt)


2013. okt. 25. 15:36
 1/4 Csxeba ***** válasza:

Sok minden okozhatja, régi gépek esetén általában a merevlemez hal meg először. Gondolom memória van benne bőven, ha ennyiért vetted, tehát az nem lehet gond. Esetleg tarts nyitva egy Feladatkezelőt és amikor elkezd belassulni, akkor nézz rá, hogy melyik program használja legmagasabban a CPU %-ot. Lehet, hogy van egy programot, ami hajlamos elszállni a géppel, vagy az is lehet, hogy vírusod van. Használsz vírusfigyelőt? Ha igen, milyet?


Esetleg kipróbálhatod az Ubuntut vagy a Xubuntut, most jött ki az új verzió (13.10, Saucy Salamander). Ha nem szoktál gyakran játszani friss játékokkal, akkor lehet, hogy még jobb is lenne, mint a win. (én utálom)

2013. okt. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valoszinuleg a merevlemezzel van a gond, mert kiirt olyasmit, hogy a merevlemez helyreallitasanak befejezesehez inditsa ujra... Es ott elkezdett valamit tolteni bekapcsolas elott. Elvileg most jo. A vicces, hogy a merevlemez fel eve lett cserelve, mert megadta magat, de akkor meg garis volt a gep. Azt mondtak 30-40 korul mozgott volna bele egy uj, ha nem lett volna garis, tehat cserenek nem orulnek :)
2013. okt. 26. 09:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Virusok ellen az Avast van fent. Esetleg tudsz valamit ajanlani?
2013. okt. 26. 09:48
 4/4 Csxeba ***** válasza:
Avastot használtam még Windowsos koromban, sztem az a legjobb. De Linux ingyenes, nem lesz bajod a frissítésekkel, tudtommal nincs rá aktív vírus, szóval próbáld ki, hátha megtetszik (biztosan meg fog :D)
2013. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!