Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Game maker-ban hogy lehet...

Game maker-ban hogy lehet kíjavitani az ugrásnál azt a hibát hogy mikor ugor a játékos és ugrás közben mégegyszer megnyomom az ugrás gombot levegöben mégegyet ugor?

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen a gamemaker, de programozóként úgy csinálnám, hogy ha ugortál egyet, akkor egy valamilyen változó tárolná, hogy ugrás van-e folyamatban: true/false, ezt az ugrás gomb minden lenyomásakor megvizsgáljuk, tehát ha true, akkor nem ugrik újra, így csak akkor tudsz ugrani, ha egy ugrás már be lett fejezve, de ahhoz meg az ugrás végén a true-t vissza kell lőni false-ra...
2013. okt. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Game maker 4
2013. okt. 29. 22:27
 3/4 anonim válasza:

Nos attól függ ha kódban dolgozol akkor mikor az ugrás gombot lenyomod (pl: if keyboard_check(vk_space)) akkor hozzáírsz egy olyat hogy: and not place_free(x,y+1) tehát ilyesmit kapsz:

if keyboard_check(vk_space)) and not place_free(x,y+1)

ha pedig ikonokat pakolgatsz akkor control menu és ott a legelső ikon (check empty) ott pedig az y helyére egy 1-est beirsz (az x-et 0-án hagyod) releative-ot bepipálod és a NOT is belegyen pipálva :)

2013. nov. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Útóirat!Nem vagyok benne biztos hogy müködni fog mivel a game maker 4 nagyon, nagyon, NAGYON régi verziója azóta már 5, 6, 7, 8, 8.1 és még STUDIO is volt!Manapság 8.0-át használnak (én is általában) és én onnan szereztem az ismereteimet és ott tudom hogy müködik nálad nem vagyok benne biztos :(
2013. nov. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!