Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni a "rendszerg...

Mit lehet kezdeni a "rendszergazdai jogosultsággal"?

Figyelt kérdés

Windows 7-et használok. Home premium. Már nem egyszer felmerült ez a probléma, de mindig inkább átsiklottam felette.

Most éppen egy játékot töltöttem le, amit telepítés után crackolni kellett. De a játék mappái írásvédettek voltak, ezért én fel akartam oldani azt, de most nem is ez a lényeg de ahhoz rendszergazdai jogosultság kell. Nem is ez a lényeg most.

A rendszergazdai jogosultságnak nekem elvileg meg kellene lennie, mert hogy a számítógépen csak egy felhasználói fiók van, AZ amit én használok, és az egy rendszergazda fiók. Szóval talán mondanom se kell, de olyasmi dolog lett a vége, hogy "PARANCS MEGTAGADVA, rendszergazdai jogosultság szükséges, forduljon a rendszergazdához". Nem ez volt az első eset.


Szóval, ez mi? Mit lehet kezdeni ezzel a baromsággal?


(a "VEDD MEG INKÁBB" kommentekből nem kérek)



2013. nov. 3. 01:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy kis fogalmi zavarban élsz.

A rendszergazdai jogosultságot nem szabad összekeverni a rendszergazdai fiókkal.A te fiókod nem az.De bekapcsolható a rendszergizdai fiók: [link]

Ezzel a baromsággal annyit tudsz kezdeni hogy vagy jobb klikk és futtatás rendszergazdaként vagy vezérlőpult--felhasználói fiókok--Ha a számítógép rendszergazdája vagy, felhasználóneved mellett a Rendszergazda felirat látható. Ha nem vagy rendszergazda szerkezd a fiókod és állítsd be rendszerGIZDAként.

2013. nov. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 coopper ***** válasza:

Szia.


A windows 7-ben két mappa alpértlemezetten irásvédett (még akkor is ha rendszergazda vagy a saját gépeden) :


- Windows

- Program Files (Program files (x86) - 64 bites win7 esetén)


1. Inditsd Rendszergazdai jogokkal azt a programot amivel a "crackelést" (gondolom egy sima másolás a Program files mappába) végzed : Jobb egér a programon és a megjelenő menüből: Futtatás rendszergazdaként. (vagy CTRL + SHIFT és program inditás)


és vagy


2. Húzd le az UAC-t és úgy próbáld :


Start menű - Vezérlőpult - Rendszer és biztonság - Felhasználói fiókok felügyeletének módositása

Kép : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget ezeket már elkövettem sikertelen az összes.


Az első kommentelőnek: ha én fogalami zavarban élek, akkor te valószínű olvasási zavarban. "a számítógépen csak egy felhasználói fiók van, AZ amit én használok, és az egy rendszergazda fiók". De azért köszönöm értelmetlen nagyzolásod, de inkább legközelebb akkor ha valamit tudsz is.:-)

2013. nov. 3. 10:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Az olvasási zavaromat egy kicsit megfejelem.

A Windows 7 tartalmaz egy beépített rendszergazdai fiókot, ám ez a fiók alapértelmezésben le van tiltva így amit te rendszergazda fióknak tartasz az egy általad létrehozott rendszergazda csoporthoz tartozó fiók ami nem azonos a rendszergazda fiókkal.Max azonos rendelkezéssel bír esetedben mégsem.

Old meg.

2013. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!