Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Notebook op. Rendszer újratele...

Notebook op. Rendszer újratelepítést szeretnék recovery-ből vagy másképp! Melyik billentyűkkel léphetek be a bios-ba?

Figyelt kérdés

Recovery-ről szeretnék telepíteni. ugyan úgy tudok particiókat létrehozni, mint a win xp-nél? ezen a gépen win 7 starter van.

ha mégis más oprendszert teszek, akkor hogyan érhetem el a drivereket, ami szintén beépített?



2013. nov. 4. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A biosba általában a del, f1, f12 gombok valamelyikével jutsz, de ennek semmi köze a recoveryhez :)

(Nem tudom mennyire értesz a géphez, ha nem nagyon, akkor inkább nem lép be a biosba)


Annak a billenytűkombinációja gyártónként változik.


Javaslat:

A legegyszerűbb ha feltelepítesz egy win-t utána a gyártó honlapjáról leszeded a legújabb driver-eket.

Természetesen, ha nem win7 starter-t telepítesz fel, akkor nem tudod legálisan aktiválni a windows-t. (Persze ha megveszed a telepített win-t akkor simán lehet aktiválni).

A partíció létrehozás legegyszerűbben a win 7 telepítőjében létrehozhatóak, módosíthatóak, törölhetőek, amikor ki kell választani, hoyg melyik partícióra telepítenéd, ott lejjebb van egy olyasmi fül hogy haladó vagy egyéb beállítások és ott. kép (ezen a drive options(advance) 'gomb'): [link]

2013. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen, lehet keverem a dolgokat. abból indultam ki, h amikor xp-t telepítettem PC-re, akkor nyomtam del-t, és átállítottam a bootolást merevlemezről dvd-re és ment simán.

na de ebben az esetben nincs dvd. csak recovery.


nem tudom, ha másik win-t tennék, nem startert, akkor jobban járnék-e, elvesznének a mostani cuccaim a gépről, és megtalálnám-e a drivereket (bár az utóbbira írtál megoldást).

bonyolítja a dolgokat, h olasz a gép, angol az op.r. minden alap dolog olasz, hiába állítok be nyelvet...

különben köszönöm a választ, eddig is elég hasznos volt :)

2013. nov. 4. 15:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre is tudsz simán telepíteni új wint dvd-ről(ahogy írtad az xp-t)(ezt is javaslom, alap win minden bemutató app nélkül, és a driverek is frissek lesznek a netről), és ha win7 startert teszed fel, akkor elméletileg simán aktiválja is magát a neten.

A recovery csak a gyors mezei usereknek van akik semennyire sem értenek a géphez.

Én, amint megkaptam a laptopom, le is töröltem a telepített wint és feltettem egy újat dvdről.

2013. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

aha, értem. hát, lehet utólag már nagyon könnyűnek fogom találni. :) megpróbálok egy újat tenni délután... lehet lesznek még kérdéseim :)

köszönöm

2013. nov. 8. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!