Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám növelni a gépem...

Hogyan tudnám növelni a gépem teljesítményét?

Figyelt kérdés

Körülbelül 5 vettem a gép belsejének nagy részét, most ahogy kijöttek battlefield 4 és a call of duty ghosts és lefuttattam, hogy futna-e a gépen, hát nem nincs meg a minimum, eddig bármilyen játékot vitt, amit felraktam, persze lehet, hogy így is futnának. A kérdésem az lenne, hog y mit érdemes kicserélni ezen?


Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7300 @ 2.66GHz


Graphics Card: GeForce 9600 GT


Total RAM: 2.0 GB


Főleg a RAM-nál van nagyobb eltérés, mennyi ramot lehet még beszereltetni? Vagy mit lenne érdemes kicserélni egy picit komolyabbra? Gondolom RAM-ot minden képpen érdemes lenne. Előre is köszönöm.


2013. nov. 5. 18:31
 1/10 A kérdező kommentje:

Most olvasom az alaplapról, hogy

Dual channel architecture support up to 8GB by 4 DIMM slots

DDR2 1066*/800/667 ezeket tudja.

2013. nov. 5. 18:58
 2/10 anonim ***** válasza:

battlefield 4 és a call of duty ghosts szerintem nem fog futni, maximum elindul de játszhatatlan lesz


ha nem akarsz sokat költeni rá, akkor 2x2 gb ram dobhat rajta valamennyit, de játék terén nem sokat.

2013. nov. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#1. vagyok:

ja, és ezekhez a játékokhoz directx 11-es kártyák kellenek, és ha jól emlékszem a 9600gt nem az

2013. nov. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

dxdiag-nál azt írja, hogy DiretX-verzió: DirektX 11

és köszönöm, a segítséget, ha jól olvastam 8gb-ig bírja az alaplap, akkor is csak 4-ig érdemes bővíteni?

2013. nov. 6. 13:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól lehet dx11 feltelepítve, mert kompatibilis visszafele, szóval képes dx 9-es módban is működni, de maga a vga nem képes a dx11-re.


Több ramot azért nem írtam ,mert:

-ddr2 "már" elavultnak számít az új játékok terén

-a cod ghost is csak max 2,5 gb ramot hasnál, hiába írják, hogy kell neki a 6gb

-a játékhoz "főleg" jó vga kell, amellé meg jó proci és ddr3 as ramok


Ha ezekkel (battlefield 4 és a call of duty ghosts) játszani akarsz normálisan, akkor sajnos teljes gépcsere kell. Alaplap, proci, vga, ram, táp.

Sajnos ez a terület ilyen. Veszel valami, és 2-3-4 év múlva ha az újakkal is játszani akarsz, akkor új gép kell :(

2013. nov. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze, tudom :) Örültem is neki, hogy ennyi évig mindent bírt :D köszönöm a segítséget :)
2013. nov. 7. 18:48
 7/10 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ha vennék még bele +2gb ram-ot akkor azért gyorsabb lenne, nem?
2013. nov. 7. 18:49
 8/10 anonim ***** válasza:

igen, főleg, ha most 1x2gb van benne és dual channelban működnik a 2x2 gb akkor az is dob rajta.

Lehet tudod: általában ugyanabba a színű slotba kell dugni és akkor működnie kellene dual channelban. ha ugyanolyan színű mind, akkor az alaplapon kell próbálgatni, hogy melyik slotban megy dual channelban. legtöbbször így vannak párban a 4 slotos alaplapokon: 1.slot 2.slot 3.slot 4.slot (1-es a 3-assal, 2-es a 4-essel)

2013. nov. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én inkább új gépet vennék a helyedben!
2013. nov. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :) új gépen nem igazán gondolkozok, maximum egy 5-10ezer ftos "felújításon" Leauge of Legends működik az a lényeg :D
2013. nov. 15. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!