Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan vigyem be az SPSS...

Hogyan vigyem be az SPSS programba, a kérdőívemben kapott táblázati eredményeket?

Figyelt kérdés

PL: 2. Kérdés Nemed micsoda 1 férfi 2 nő itt nicns kérdés nominális változók, értékek 1,2.

33. kérdés: Hogyan tudsz barátokat szerezni? 1. nagyon könnyen 2. könnyen 3. nehezen 4. nagyon nehezen - ordinális skála/ordinális változók értékek: 1,2,3,4.


Viszont..

..a táblázatokat (4-et) ne mértem ugyanis 1 táblázaton belül van több válasz:

PL 40. kérdés: Az utóbbi 6 hónapban milyen gyakran érezted a következőket? (megpróbálom táblázat szerűen ideírni)

1.minden nap 2.hetente többször 3.hetente 4.havonta


fejfájás

gyomorfájás

hátájás

.

.

.

Lefelé 9 sor van a táblázatomban jobbra 5 oszlop (csak ne m fért ki) Na ezt h írjam eb az Spss-be? Külön kérdésként kezeljem mindegyik sort?



2013. nov. 10. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:

A Variable view nézetben tudsz új változókat beszúrni. Ott előre megadhatod a változó lehetséges értékeit és a címkéket hozzá.

Alapesetben minden kérdőívkérdésből 1-1 változó lesz.

Name: a változó neve

Type: hacsak nem nyílt kérdés volt, ez mindig Numeric

Label: a változó címkéje (ide érdemes az eredeti kérdőívkérdést betenni)

Values: itt lehet egyenként címkéket rendelni a változó értékeihez.

Pl. a kérdezett neméből csinálsz egy "neme" változót. A Values-ra kattintva beírhatod, hogy az 1-es érték lesz a férfi, a 2-es a nő.

Hogyan tudsz barátokat szerezni? - létrehozol mondjuk egy "barátok" nevű változót, és a Values-hoz beírod, hogy 1-es 'nagyon könnyen' 2'könnyen' 3'nehezen' 4'nagyon nehezen'.

A Measure oszloppal nem nagyon érdemes foglalkozni, bár később lehetnek olyan funkciók (pl. Custom Tables), amelyeknél szükséges, hogy a megfelelő mérési szint legyen beállítva. Egyébként viszont maradhat a Scale.


Táblázat bevitele:

külön-külön változók minden sornak, az oszlopokból pedig lesznek az értékek. Tehát lehetnek mondjuk a változók: 'fejfájás' - Values-hoz: 1'minden nap' 2'hetente többször' 3'hetente' 4'havonta', 'gyomorfájás' - ugyanezekkel az értékekkel (egyébként a Variable view-ban másolhatók az értékek egyik változótól a másikhoz, nem kell egyenként beírni mindhez).

Aztán amikor átmész a Data view-ra, és elkezded bevinni az adatokat, akkor szép sorban mész és minden kérdezett adatai egy-egy sorba kerülnek, minden változón végigmész (vagyis az oszlopokon). fejfájás - 2, gyomorfájás - 3, hátfájás - 2 stb.

2013. nov. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam (mint neked az uccsó sorod) csak így jóval több kérdés lesz, és azt hittem van rá egyszerűbb mód is az adatbevitelre táblázatnál ahol lehet vegyíteni az egészet. Így akkor csinálok külön "Name" - et külön a kávé fogyasztásra, gyümölcsital fogyasztásra stb. (amik egyébként 1 táblázaton belül vannak)

és akkor a "Values" -ban lesznek a hozzá rendelhető értékek 1: nagyon gyakran 2. gyakran .. stb. Excelhez nem értek sajna de köszönöm a segítséget és a privát segítségeket is.

2013. nov. 11. 10:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, úgy jó lesz. Muszáj többfelé szedni, mert a program minden adatot két dimenzióban "akar látni", amiből az egyik az, hogy melyik válaszolóhoz tartozik az adat, a másik, hogy melyik változóhoz. De mivel a táblázat igazából nem egy kérdésből áll, hanem sokból, ezért változó is több lesz belőle.

Amúgy a multiple response típusú kérdéseket (ahol a felsorolt lehetőségek közül többet is megjelölhet a kérdezett) is csak több külön változóba szedve lehet kódolni.

De igazából nincs gond, problémát nem okoz a több változó, én láttam már olyan adatfájlt, ahol több mint 800 változó volt.

2013. nov. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!