Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri-e a Windowst Linuxra...

Megéri-e a Windowst Linuxra cserélni?

Figyelt kérdés
Mióta gépünk van (10 éve) azóta csak Windows rendszereket használtam. Most Windows 8 van, de már kezd unalmassá válni az egész. Arra gondoltam hogy a Windows mellé feltennék egy Linuxot. Szerintetek jobb mint a Windows? Már nem vagyok annyira nagy gamer mint régebben, de azért pl SimCity, Neverwinter, GTA annak kéne mennie rajta. Megoldható? Mennyire nehéz a rendszer elsajátítása? Nem vagyok kezdő a gépek között, szóval könnyen kiismerem magam, akár angolul is. Illetve milyen Linux disztribúciót ajánlanátok, ami normális grafikus felülettel rendelkezik?

2013. nov. 10. 14:37
1 2 3
 1/21 soccerway ***** válasza:
A linux nem unalmas, főleg eleinte a tanulás időszaka, az első 2-3 év :D Windowsos játékok, vagy megy vagy nem, wine oldalán kell megnézni mik vele a tapasztalatok. Kezdőknek is ubuntu, vagy Linux Mint, és érdemes beregisztrálni az ubuntu fórumra, mert ami nem megy arra ott rá tudsz keresni. A kényelmesebbek tartanak egy windows 7-et csak játékra.
2013. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
A hajad fogod kitépni tőle, ha egyszer nem működik valami, és hibaüzenetet dobál. Hiába regisztrálgatsz mindenféle fórumra, ott lefikáznak a geek-ek hogy milyen lúzer vagy. És segítenek ugyan, de annak minden 2. szavát fogod érteni. Még nem jött el a linux ideje, nem véletlen nem terjed el.
2013. nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 soccerway ***** válasza:
100%
De eljött, csak nem neked, kell hozzá egy kis szellemi érettség. A kék képernyőt a windows szokása dobálni, nem kell itt windows vs linux flame háborút indítani, van már elég a neten.
2013. nov. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Eszemben sincs, most vagyok túl egy linux probléma keresésen. Egy olyan szar kis hiba miatt, hogy kikapcsoláskor elfelejti a képernyő felbontást (!) 2 napig túrtam a netet, és a fórumokat. A végén elegem lett és visszaraktam windows7-est. Hidd el én is szerettem volna linuxot használni, de HASZNÁLNI és nem javítani, meg hegeszgetni. Ennyi. Nincs linux vs windows háború.
2013. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 soccerway ***** válasza:
Még valami az előzőnek, olvasod ezt a fórumot? Windowsos problémák miatt írnak ide, vírus, lassulás, driverkeresés stb. Linuxon ilyen nincs, driver pedig alapból van a rendszerben, ha nincs akkor kell csak rákeresni a teendőkre.
2013. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az ubuntu fórumon megtalálod e kérdésemet, és az arra adott válaszokat is. Nem hiszem, hogy egy linux-al kezdő, és a nulláról induló usernek bármilyen segítséget jelentett volna amit ott leírtak. Ha ennyire vágod a témát, akkor kiírhatod a választ azon a fórumon, és ígérem nekiugrok még egyszer a dolognak. Semmilyen NORMÁLIS segítséget nem kapsz, ha nem vagy kicsit jártas a témában. És kvázi le leszel hülyézve amiért lúzer vagy. Épp úgy, ahogy te is azt csinálod most. És ettől ment el a kedvem a linuxozástól....
2013. nov. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 soccerway ***** válasza:
100%

gondolom ez a te témád.

[link]


itt is az ősrégi nem igazán támogatott hardver miatt volt a probléma új gépeken sokkal jobb a helyzet. Látható próbáltak segíteni, nem voltak bunkók, nem jött össze van ilyen. Nem mindenkinek, és nem minden gépre való a linux, és ez windowsra is igaz.

2013. nov. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Igen, így van. Ez volt a kérdés. Sajnos a válaszokkal nem igazán tudtam mit kezdeni mert nullárol indultam. Értsd úgy, hogy most raktam fel életemben először linuxot, és rögtön egy ilyen problémába futottam. 2 napig csesztettem, utána felraktam egy mint-et, de az meg nem hagyta magát frissíteni, hibaüzenetet dobált. Akkor telt be a pohár, és raktam fel egy Win7 basic-ot.
2013. nov. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 soccerway ***** válasza:
Tehát a Mint jó volt, akkor tényleg egy lubuntu bug volt, mint ahogy írták is, a Mint-es frissísér hibát pedig könyedén meg lehetett volna oldani, igen türelem kell hozzá, ha valami nem megy utána kell nézni, és akkor legközelebb már nem okoz gondot, ezt is tanulni kell mint a windowst is meg kellett.
2013. nov. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A mint teljesen jó volt, csak lassabban állt fel mint a Lubuntu. Valami olyasmit írt ki, hogy a kért tároló útvonalak érvénytelenek, vagy hasonlót. Persze, biztos meg lehet oldani. De 2 egész nap linux probléma után már nem volt hozzá kedvem. A win7 lassú, és nyögve viszi az 1 magos celeron, de bug mentesen működik.
2013. nov. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!