Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeretnék az iskolai hálózatba...

Szeretnék az iskolai hálózatban rendszergazdai rangot. Hogyan?

Figyelt kérdés
Nem azért, hogy minden házit lelopjak vagy átírjak dolgokat, csak mivel az infótanárom igen jófej, szoktunk poénkodni pár dolgon, amiket sikerült kijátszanom. Sosem használtam az ilyeneket rossz célokra, csak egy kis dicsőség ;) De ennek nem tudom, hogy hogy álljak neki :(
2013. nov. 13. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Rendszergazdai jogot egy másik magas rangú tag adhat. Ahhoz hogy a profilhoz hozzáférj, szükséged van a név-jelszó pároshoz. Annak megszerzése pedig akárhogy nézed, informatikai rendszerbe való betörés lenne, ami bűncselekmény. Ahogy egy keylogger elhelyezése is a tanári gépen.


Hacsak nem kilesed a tanárt amikor írja, ami nem egy hatékony módszer, és még mindig közel áll a lopáshoz.


Nem véletlenül vannak a rangok kiosztva, biztonsági okai vannak többet között. Pár napja történt amikor valaki egy iskola honlapjához való hozzáférés után szerelmet vallott valakinek, fel is jelentették. Akárhogy nézed, amit kérsz vagy amire készülsz már nem játék.

2013. nov. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogyan tudnád kinyitni a tanár lakásának az ajtaját, hogy elrejts nála valami meglepetést. Szimpla betörés. Ezt akarod biztosan?
2013. nov. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor ezt inkább hagyom :)
2013. nov. 13. 16:20
 4/4 Lajos54 ***** válasza:
Szerintem is inkább küldjél neki valami jó poénvideót, vagy hasonlót. Abból nem lehet baj. (persze azért az is a témától függ :)
2013. nov. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!