Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom a pc-ről a 3D...

Hogyan tudom a pc-ről a 3D tv-re átjátszani a filmeket, képeket?

Figyelt kérdés
Adott egy pc és egy 3d Tv. Már megvettem a HDMI kábelt, össze is kötötem, de nem jön a hatás. A kép átmegy, hol duplázva, hol elmosodva (mintha 3D lenne), de hiába a szemüveg,(a tv-hez járt) nem változik semmi.Ráadásul még hang sincs a tv-n csak a gép hangfalán. Analfabéta vagyok e téren, ezért kérnék segítséget, hogy mit rontok el!? Előre is köszönöm!
2013. nov. 20. 09:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha már duplán látod a TVn, akkor közel jársz. Utána már csak a TV távirányítójával be kell állítanod, hogy váltson át a TV 3D módba. Ki lehet választani, hogy a 2 kép egymás mellett vagy egymás alatt van. Legalábbis nekem Samsing 3D TV-vel így működik.
2013. nov. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Helló,


Ha monitorként használod ilyenkor a tv-t mivel a pc-n játszod le a filmet! a legfontosabb hogy támogatja e a videó kártyád a 3D-t Ha nem akkor sosem lesz 3D-s képed :)


HDMI kábel csak a képet közvetíti át

-Ha azt szeretnéd hogy a hang ne a pc-n legyen kösd össze a tv-vel tehát a hang kimenetét,a tv- hang bemenetével,, de ahhoz olyan kábel is kell, főleg ha a hangkártyádból jack kimenet van csak és a tv-ben rca ( átalakító 150ft.)

(nem minden tv-n lehet)


Ha 3D-s akkor gondolom okost tv (smart) de ha nem is csak van benne usb-n keresztüli lejátszási mód,.. Ez a legjobb nincs kábel,videó/audió- val nem kell szórakozni stb..

32GB-os pendrive 8eft.

2013. nov. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Előzőnek: A HDMI átviszi a hangot. Még a DisplayPort-HDMI átalakítóval is simán megy a hang. Több éve így használom, mindig átment a hang.

Amúgy ebayről már 64GB-os Kingston pendriveot kapsz 8k-ért.

2013. nov. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Tök jó lehet neked a videókártyád, az enyém nem viszi át a hangot mert videókártya !!! És külön van hangkártya kimenet mint szinte minden pc-n !
2013. nov. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 tamasoft ***** válasza:
72%
Igen, szabvány szerint viszi a hangot is a HDMI! Mielőtt bármit vásárolnál, a videokártya driverét frissíteni kell. Akkor is, ha a legújabb van rajta, levenni, majd újra föltenni. A TV monitorként fog működni, ezért a gépnek meg kell tanítani az új monitor tulajdonságait, és erre legegyszerűbb mód a driver újratelepítése, miközben rá van dugva a gép a TV-re. SONY TV-k esetén ez mindig megoldás. (nem tudjuk neked milyen TV-d van)
2013. nov. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%

Megjegyzem sima HDMI kimenetem van nem DisplayPort- os és a kérdezö is azt irta, hogy HDMi kábelt vett... tudtommal a kettö nem kompatibis, vagyis átalakitó kell ahoz hogy bele tudja rakni a HDMI-kábelt?!

[link]

2013. nov. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, a HDMI és a DisplayPort más, átalakító kell hozzá. Azt írtam, hogy még úgy IS megy. sima HDMI-vel IS megy. Legalább 5 laptopon próbáltam vegyesen HDMI vagy DisplayPorton keresztül.
2013. nov. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

Szuper akkor írd meg azt is létszíves, hogy hogyan varázsoljunk hangot bele, mert pl:nekem nem laptop -om,van tehát külön van a vídeókártya és külön hangkártya. HDMI kimenete a vidk.van de csak képet ad hangot értelem szerűen nem,. Alap kérdésben is az volt,hogy ID:Ráadásul még hang sincs a tv-n csak a gép hangfalán.

Nekem is így müködik ezért váltottam pendrive -ra hogy ne keljen külön erősitött használnom a hanghoz. Ezért is írtam én is,és a kérdezö is,hogy csak képet ad a HDMI- kábel,,Laptop-on biztos máshogy működik de ez asztali Pc,..és itt nincs egyben!

2013. nov. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 tamasoft ***** válasza:
93%
Asztali PC vagy laptop, a HDMI szabvány egyre megy. Ha az eszköz illesztő programja rendesen fel van téve, akkor kép és hang is van egyszerre. Milyen VGA-ról beszélünk? (Úgy konkrétabban ismernénk a problémát is.)
2013. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy az előző írja: egyre megy. Ugyanúgy kell mennie asztali géppel is. Ha nem megy, akkor valamit elszúrtál.

Nézd meg a hangeszközöket. Ott kéne lennie egy HDMI-nek.

Mivel a HDMI-n digitálisan megy ki az adat, így a videókártyába igazából semmi extra nem kell, csak továbbküldi a hang byteokat.

2013. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!