Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tíz éves asztali gépem frissít...

Tíz éves asztali gépem frissítésénél mire kell ügyelni?

Figyelt kérdés
XP- vel üzemel, de nagyon lassú(már). Elvinném egy szakboltba, sajnos nem tudom mit kérjek, hogy újra gyors legyen, és pár másodperc után megjelenjen a főoldal, lehessen dolgozni rajta(vele).Van rajta vagy 300GB film, kép, szöveg, de azok nem kellenek. Csak levelezésre kell, nyomtatóval.
2013. nov. 21. 20:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Rakasd újra a rendszert, esetleg +RAM amitől gyorsulhat.

Elmondod mi a problémád és mit szeretnél és ők megcsinálják neked:)

2013. nov. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Windows reinstall, +ram, esetleg egy erősebb proci.
2013. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ. egy évvel ezelőtt 512 ről 2 Gb-ra lett cserélve a RAM, de picit lett gyorsabb.


Igazából az érdekelne, mi a biztosíték arra, ha otthagyom egy cégnél a gépet, nem kerül a netre bizalmas kép, vagy szöveg? ezen tipródok.

2013. nov. 21. 20:18
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy ezzel szórakoznának, ha pedig mégis feljelented őket..


Vagy kérd meg egy ismerősödet aki ért hozzá, hogy rakjátok újra az XP-t. És akkor otthon nálatok megoldjátok. Ramot meg te is be tudod rakni a gépbe, megnézed milyen kell bele és veszel hozzá.

2013. nov. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
ilyen feljelentést szeretnék elkerülni. jobb a békesség. ha lenne hozzáértő, profi ismerősöm, akkor nem toporognék.mindenesetre keresek valakit, talán lesz. (gondoltam leadom, másnap mehetek, megy mint a szél,fizet, örül)
2013. nov. 21. 21:00
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát esetleg, ha a rendszer nem azon a winyón van, amelyiken azok az adataid amiktől félsz, nehogy "lelopják" és visszaéljenek vele, akkor ki is veheted az adattároló winyót. Azt te magad is meg tudod formázni.
2013. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
talán jól írom le..szóval majdnem 400GB a vinyó, az háromfelé van bontva:C,G,F(asszem partíciónak hívják)Nos a G-t, F-et le merném törölni, de a C, na ott van az eb elhantolva..
2013. nov. 21. 23:04
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja értem. Akkor a "C"-n van a rendszer, a másik két partíción pedig az adatok, filmek, képek, iratok, stb.


Hát akkor vagy marad az ismerős és otthon megcsináljátok, vagy a fontosabb dolgaidat amiket nem akarod hogy más lásson, rakd rá egy pendrivera vagy írd ki CD/DVD-re:)

2013. nov. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, értem, ennek szellemében próbálok eljárni.mindenesetre fényt mutattál az algút végén.

ha valamit nem szabad kitörölnöm, azt jelzi a gép?


( 70 éves vagyok, nekem mindenhez idő kell)

2013. nov. 21. 23:22
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát elvileg jeleznie kellesz.


Az a lényeg, hogy a "C" meghajtóról ne törölj semmit. Gondolok itt a "Windows" mappára és annak tartalmára.


Ha valami nem világos privátban nyugodtan írj.

És elnézést a tegezésért, csak így egyszerűbb volt írni.

2013. nov. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!