Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A következő hibajelenségek és...

A következő hibajelenségek és hibaüzenetek alapján tudtok-e segíteni képmegjelenítés, -felbontás témában?

Figyelt kérdés

Az egyéb kategóriába tettem be, mert nem tudom, hogy hardveres, avagy szoftveres hibáról van-e szó.


Ez már a második eset az utóbbi időben, hogy egyszer csak furcsa, mozaikszerű szín- és mintakombinációk jelentek meg a képernyőn a normál kép helyett, majd amióta visszaállt a normál kép, a programablakok és a videók lassabban jelennek meg véglegesen (pl. amikor lejjebb viszek egy honlapot, hogy az alsó részét is lássam), mintha lapoznák egy könyv (majdnem megegyező tartalmú) oldalait egymás után és nem rögtön a végleges kép jelenik meg. Ez lassabb videólejátszást eredményez azóta, ami (Nero-ban) videószerkesztésnél bosszantó, mert szétcsúszik a hang a képtől, így nem lehet szerintem biztonsággal fejezeteket létrehozni egy majdani DVD-hez. Eleve, amikor Megnyitom a Nero-projektet, azt írja ki, hogy:


"Hardver[-]gyorsítás deaktiválva. Valamelyik rögzítő[-]eszköz nem működik megfelelően. A harver[-]gyorsítást a DirectX Diagnostics eszközzel aktiválhatjuk újra."


Ilyen programot viszont nem találok sehol a gépen, pedig biztos ott van valahol. Hol keressem, vagy mit tegyek?


Ha egy mpeg2-filmet szeretnék elindítani csak lejátszásra, a WinDVD azt írja ki, hogy:


"Átfedés létrehozása sikertelen. Csökkentse a képernyő felbontását, vagy színmélységét majd próbálja meg ismét"[.]


Viszont a képernyő tulajdonságainál az ilyen jellegű tevékenységem nem járt eredménnyel.


Rögzítettem egy ilyen hibaüzenetet is; ezt talán az első alkalommal, amikor ez a hiba fellépett, a videóvezérlő szoftvere írta ki:


"VPU Recover has reset your graphics accelerator as it was no longer responding to graphics driver commands."


... és akkor kéri, hogy küldjem el a hibabeszámolót e-mailben az ATI Technologies-nak.


Az első ilyen képernyő-felbontás változás után azért nem írtam, mert egy idő után érdekes módon magától megjavult, visszaállt minden helyesen a régire, a WinDVD-t is újra tudtam használni, stb. De most másodszorra úgy döntöttem, hogy írok.


Windows XP-m van, ha ez számít, meg ha kell egyéb adat a gépemről, megírom. Korábban is előfordult már ilyen videóvezérlési probléma, akkor kicserélték az alaplapot, mert szerintük nem a videókártyával volt a gond, de most megint előfordult, kétszer is azóta. Remélem, nem a videókártya döglődik... Légyszi, aki tudja, hogy mi okozza ezt, segítsen!



2013. nov. 24. 12:57
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!