Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » AutoCAD-ban hogyan tudok egy...

AutoCAD-ban hogyan tudok egy adott vonalhoz pl.60°-os szöget szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Adott egy vonal (nem vízszintes és nem is függőleges), ehhez kell egy olyan vonalat szerkesztenem, ami ezzel a vonallal 60°-os szöget zár be. Hogyan tudok ilyen vonalat szerkeszteni? Köszönöm!

2013. nov. 24. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Vonal parancs, kezdopont a masik vonalnak a vegpontja legyen, es ird be, hogy "<60"
2013. nov. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy ez abszolut parancs, es nem a vonalhoz kepest meri. Bocs, mar reg hasznaltam :-D
2013. nov. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

parancs a következő:

@vonalhossz<60°

a vonalhossz a meglévő vonallal 60°-os szöget bezáró vonal hosszúságát jelenti

2013. nov. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A linkben található ábrát kellene megszerkesztenem.

Először az 1. számú vonalat kell, utána a 2-est és végül a 3-ast (a 2-es vonal érintő a körhöz) megrajzolni, azt hiszem (házi feladat). Szóval az érintőt meg tudom rajzolni és ehhez a vonalhoz képest kell 60°-os szöget szerkeszteni. A vízszintes (X) tengelyhez tudok 60°-osat húzni, de ehhez az 'A' ponthoz hogyan kell? Mert az érintőt és ezt a szöget alkotó egyenest egyszerre (egy paranccsal) nem tudom megrajzolni, csak kettővel.


Ehhez kérném segítségeteket!

KÖSZÖNÖM!

2013. nov. 26. 19:03
 5/5 A kérdező kommentje:

Itt a kép:

kepfeltoltes.hu/131126/hatvanfok_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2013. nov. 26. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!