Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valóban van olyan szabályozás,...

Valóban van olyan szabályozás, hogy számítógépet csak operációs rendszerrel együtt lehet forgalomba hozni? Ha csak hallottál róla, az kevés.

Figyelt kérdés
2013. nov. 25. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudok rá jogszabályt, de valószínűleg igaz lehet, mert ha komplett gépet vásárolsz, akkor nem lehet olyat kapni, amin ne lenne legalább egy DOS. Gondolom nem véletlen. Kérdezd meg egy nagy forgalmú számtech boltban, ha van a közeletekben, ott szerintem meg tudják mondani.
2013. nov. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem hallottam róla, szóval az én válaszom nem érvényes, de szerintem azért adják csak op rendszerrel őket mert sok júzernek elképzelése sem lenne, hogy mit kezdjen egy op rendszer nélküli géppel.
2013. nov. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Illetve még egy dolog lehet, hogy az op rendszerek forgalmazói esetleg leszerződtek a hardvergyártókal és megegyeztek, hogy a kettőt együtt árulják. Hogy senkit se érjen kár :)
2013. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet kapni gépet operációs rendszer nélkül (tehát még FreeDOS sincs rajtuk), még nagy gyártóktól is, így szállítják hivatalosan (pl. Toshiba).
2013. nov. 25. 14:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha valami állami szabályozásra gondolsz, olyan biztos nincs, de kereskedelmi megállapodások lehetnek, amiről írtak is előttem. Ez viszont gyártótól vagy forgalmazótól függ.
2013. nov. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Most akkor megválaszolod a saját kérdésedet? xD

Akkor megadtad rá a választ, nem értem a kérdésedet. Vagy azt gondolod, hogy egy Toshiba méretű cég ne tenne eleget egy ilyen egyszerű szabályozának, ha lenne?

2013. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen szabályozás.
2013. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Nincs ilyen szabály! Ez pont olyan volna, hogy autót csak tetőcsomagtartóval vehetnéd meg. Ezt hívják árukapcsolásnak és ez jogellenes.
2013. nov. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Én is így tudtam, csak néhány munkatársam gondolta úgy, hogy van ilyen szabály. Már korábban is hallottam ezt, városi legenda lehet.
2013. nov. 25. 19:50
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nem lenne jogellenes egy ilyen szabály, mert nem minden operációs rendszer kerül pénzbe, bár a használhatóság már más kérdés.
2013. nov. 25. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!