Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows xp-n megváltoztattam...

Windows xp-n megváltoztattam a bios beállításokat, hogy a dvd-ről bootoljon elsőnek, de mégis csak az xp indul. Ötlet?

Figyelt kérdés
Win 7-et akarok felrakni.
2013. nov. 29. 09:03
 1/5 soccerway ***** válasza:
rakj be egy működő telepítő lemezt.
2013. nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

fogsz egy ilyesmi lemezt: [link]

Be helyezed az olvasóba, és telepíted!

Attól hogy beállítod DVD -ről boot -ra, még nem fogja oda képzelni a Windows 7 telepítő CD -ét.

2013. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
LOL. Olyan win7-es dvdt tettem be amit már használtam másik gépen. Nem gondoltam,hogy ezt külön le kell írni.
2013. nov. 29. 10:33
 4/5 Lajos54 ***** válasza:
Berakod a telepítő CD/DVD-t, amelyik van, majd újraindítod a gépet. Ha jól van beállítva a BIOS-ban a boot sorrend (először a DVD-olvasó, majd a HDD), amikor elindul a gép, pár másodpercre kiírja, hogy "CD-ről való indításhoz nyomjon meg egy billentyűt". Vagy valami hasonlót, ez alaplaponként kissé eltérő lehet. Ha nem nyomsz meg semmit, akkor elindul a jelenleg feltelepített oprendszer (esetünkben az XP).
2013. nov. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az már be lett állítva...


Nincs esetleg valami AHCI (vagy vmi hasonló) eszköz a BIOS-odban? Mert újabb alaplapokon és SATA DVD meghajtó esetén a "DVD" eszköz nem az, ami :-)

2013. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!