Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni excelben?...

Tudnátok segíteni excelben? (magas szintű! )

Figyelt kérdés

Számtech órára kell összeállítanunk egy excel fájlt, amiben három lap van. Az elsőben a következő oszlopok vannak (az egész egy bárról szól): név, leírás és nyitó készlet. Ide be kell írnunk legalább 15 féle italt, annak a leírását és, hogy mennyi volt belőle eredileg.


Aztán a másik kettő így néz ki: Név, leírás, nyitó készlet, ki/be, záró készlet

Mind a két lapon legalább 100 bejegyzésnek kell lennie.



Amikor beillesztem a nyitó készletet FKeressel megtalálom autómatikusan az első lapról, hogy mennyi van. Ez eddig rendben van, de a tanárunk azt szeretné, hogy minden bejegyzéssel az eredeti lap változzon.



Magyarán ha van 20 üveg borom, eladok kettőt, akkor már csak 18 van. És nekem ezt most be kéne raknom, mint nyitó készletet az első lapra. Viszont ha ezt beillesztem valóban, akkor keletkezne egy végtelen hurok. Mert akkor megváltozik az eredeti készlet, akkor amit ide beillesztettem eredetinek az is megváltozik és minden változik vele. 18, 16, 14 blablabla.



Hogy lehetne ezt megoldani? Nem tudok rájönni.

(Bocsánat, ha nem értelmes, amit írtam)


2013. nov. 30. 17:19
 1/1 N.Zs. válasza:

Ha jól értem a feladatot, akkor ezt nem lehet megoldani. Biztosan félreértetted vagy a tanár rosszul magyarázta el.

Körkörös hivatkozást hoznál létre, amit max. makróval lehet kilőni, de ehhez pontosabban kellene ismerni a példát! üdv

2013. dec. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!