Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan őrizhetjük meg az...

Hogyan őrizhetjük meg az akkumulátor élettartamát?

Figyelt kérdés
LG Optimus 4X HD készülékem van, kb 1 napig bírja az akkumulátor ha használom, hogyan tudnám ezt az időt megtartani? Gondolok itt arra hogy hogyan töltsem, ha feltöltődött lekell venni a töltőről(pl ha estére a töltőn marad...) töltés közben ne használjam? Valamint azt is olvastam hogy nem kell 100% ra tölteni, merüléskor 2-3% nál kell csatlakoztatni a töltőt, olyat is hallottam hogy ezeknél az akkumulátoroknál ezek már nem befolyásolják az élettartamot stb... ebben kellene egy kis segítség

2013. nov. 30. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:
elvileg én azt hallottam hogy az a jó, ha mindig rátöltünk. de én inkább azt ajánlom, hogy merítsd le maxig, majd kikapcsolt állapotban nyomd fel teljesen. esetleg bekapcsolva, de ne nyomkodd
2013. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha fel van töltve az akksi, húzd ki a töltőt a gépből. Ha töltötten is be van dugva a töltő, és így használod a gépet, nem használ az akksinak. Egy akkumulátor "ellustulhat", azaz veszíthet a tároló képesséhéből, ha nem használják aktívan, illetve kis merítés után visszatöltik, vagy folyamatosan a töltőről üzemel. Hagyd, hogy az akksid dolgozzon.
2013. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!