Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a számitógépem...

Mi lehet a számitógépem hibája? Illetve van rá megoldás? Ha igen akkor mi?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve kinlódunk vele de nem sikerült megjavitani.

Sokszor egy pillanatra beugrik a régi win98-as téma és utána elmegy a hang. Szinte biztos hogy virus de a virusirtók nem találnak semmit. Windows xp rendszert szervizcsomag3 és Agv virusirtót használok. próbáltam már online virusirtóval is irtani, tisztitóprogrammal is de sajnos nem találtak semmit. Alig fél év alatt már másodszorra telepítünk windowst de a probléma ugyanúgy mindig előjön. Van hogy a böngészők is állandóan összeomlanak a hiba jelentkezése óta.

Az első Windows xp-t ezen a gépen a számitógéppel együtt kaptuk több mint másfél évig szépen ment. Persze azt mester telepitette. Aztán egy szép nap meghibásodott, régi téma elő, hang elszáll, böngészők összeomlanak, tisztitás virusirtás sikertelen. Gondoltuk hogy egy új bár rosszabb házilag telepitett windows és a számitógép teljes lepucolása formázás újratelepités megoldja a problémát, nem igy lett. Nyűglődtünk vele egy ideig, időnként hang nélkül újraindításokkal mire néhány hónap után végleg beadta a kulcsot. Tegnap tettünk rá megint windows xp rendszert persze jóval óvatosabban körültekintőbben, de a hiba ujra előbujt, még valamivel rosszabb változatban. Mivel az egyik svchost.exe 100-on huzza a procit és ha azt leállitom akkor jön elő ugyanúgy mint eddig ez a "jelenség" nélkül,vagyis tálca elszürkül hang elszáll. de ha nem állitom le akkor nem birom használni.


Nem tudom mit tehetnék és azt sem hogy ez miféle virus lehet amit egyetlen virusirtó sem talál, mégis láthatóan van.

Lehet hogy hülyeséget kérdezek de elképzelhető hogy a hangkártya vagy a bios kapott vírust?

és ha igen akkor kipucolható? Hogyan?

Vagy jobban teszem ha évente,vagy másfél évente veszek másik használt lehetőleg virusmentes pentium négyes számitógépet telepitett jól működő op rendszerrel? Mert ha nem kiirtható akkor egy új és pc szervizben belerakott bios többe fog kerülni mint a gép..és nem valószinű hogy véglegesen megoldja a problémát mert a számitógépet többen használjuk és a testvérem rendszeresen torrentezik. vagyis előbb vagy utóbb megint egy vagyonba kerülne ha a virus valahonnan visszajön.



2013. dec. 1. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Szinte biztos vagyok benne, hogy ez nem vírus. Főleg miután már többszer formáztátok a winyót. A svchost proci leterhelése viszonylag sűrűn előforduló probléma. Már nem emlékszem pontosan hogy lehet megoldani, de azthiszem valami windows update-el van összefüggésben, a google biztos fel tud hozni példákat. Viszont ez a hang probléma már kicsit érdekesebb, én így látatlanban azt mondanám, hogy alaplap vagy driver hiba (feltéve ha alaplapi a hang) Egy kérdés: "gyári" windows fut a gépen?
2013. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen ez a proci terhelésnek is utánanéztem tényleg sűrű és szinte mindig virus az oka, de nálunk ez csak most a legutóbbi, tegnapi telepítés óta van. Azelőtt minden előjel terhelés és ok nélkül csinálta hogy elszürkül a tálca, elszáll a hang ha leállitom az svchost.

Ja és ami arra utal hogy mégiscsak valami virus, hogy ilyenkor a windows tűzfal beállitásai sem elérhetők.

Windows hang pedig van, de ha a kis hangerő ikonra kattintok azt irja hogy "nem elérhető az aktiv keverőeszköz...", a hangbeállitásoknál pedig olyan mintha nem lenne hangkártya, minden szürke.


Keresgéltem a google-ban, de nem igazán találtam a hibára megoldást. Egyetlen leírás van egy pc fórumon ugyanilyen hibáról, szintén windows xp szervizcsomag3-al, méghozzá 2009-es.

Ami arra utal hogy egy nagyon ritka hiba, vírus lehet, talán nem is magyar oldalról jött, vagy csak nem irnak róla.

Igen abban én is biztos vagyok hogy a virus nem a harddisken van, mivel a gép le lett formázva és a hiba szinte azonnal jelentkezett az uj telepitésnél. Na de a bios vagy a hangkártyába beépülő, valami erős és felénk ritka féreg..?


Dehogy gyári, másolt cd-ről amilyet kis falunkban szerezni lehet. Azt hiszem az előző sem gyári volt amit a géppel kaptunk. Kinek tellene arra hogy eredeti cd-je legyen?!

2013. dec. 1. 23:29
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezt találtam egy régi de ugyanilyen hibáról, semmi mást...

Ebben sem jöttek rá a hiba okára, mindössze egy tisztitó progi megoldotta a problémát legalább 2-3 re, az utolsó kommentnél irja ...hmm, hát nálam nem segitett.

[link]

2013. dec. 1. 23:36
 4/8 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve hogy pár napja amikor az előző windows beadta a kulcsot, előző este még szépen kikapcsolt, reggelre egy kiirás fogadott hogy a windows meghibásodott és nem bir elindulni(álltában kikapcsolva történt valami), erre sokadik próbálkozás után windows cd be, javitás, arra elindult a rendszer de internet nincs, windows tűzfal nem elérhető,persze erőltettem hátha lesz net mire egy ujrainditásnál megint nem tud elindulni az Op rendszer... Akkor döntöttünk ugy hogy mivel a tesóm is itthon volt hát újra windows csere.

és láss csodát két óra múlva még be sem fejeztük az összes szükséges program telepítését, a képernyő hirtelen elfeketedik és egy kékhalál fogad a szokásos szöveggel(nem túl szerencsés előjel régóta működő windowsnál sem, nemhogy újnál) és persze a megszokott hiba a hanggal is újra jelentkezik egy kis változtatással változattal.

Vagy alaplapi hiba zárlat vagy szakadás lehet mégiscsak?? Dehát a windows tűzfal olyankor amikor a hiba jelentkezik miért nem elérhető?? nagyon furcsa.... és a tálca viselkedése? :O

És miért nincs több találat erről a hibáról...amikor az alaplap sokszor sokaknál meghibásodik.csakhogyd nem igy.

Talán alaplapra beépülő ritka és erős vírus..egyszerűen nem tudom elhinni hogy hardver hiba, hogy ezt nem valamilyen rátelepült program okozza.

Főleg hogy ezen az első windows sokáig szépen ment mig éppen ez a hiba elő nem jelentkezett.

2013. dec. 2. 00:11
 5/8 anonim válasza:
üdv :D egy bios resetet próbálj meg googleban megtalálod hogy kell :D egyébként meg nézd meg az alaplapodat hogy puposak e a kondik . kéz alól vetted a gépet vagy boltban? eredeti windowsal ha ott vetted akkor nem free dosos és ezis megeshet hogy okozhatja a problémát
2013. dec. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem boltban vettem, hanem használtan egy környékbeli embertől aki ilyesmiivel foglalkozik.

Rátöltöttem vagyis engedélyeztem néhány windows frissítést, pár napja nem jelentkezett a probléma, dehát csuda tudja meddig tart így. Igen utánanéztem a bios resetnek, hát ami azt illeti, biztosabb dolognak tűnik az elem kivétele néhány percre, mert volt akinek egy olyan ügyetlenkedés után többet nem indult meg mert kisütött valamit. Tesóm itthon lesz akkor majd lehet hogy ki kell pucolni a számítógépet. Egyedül nem merem szétvenni de holnap már jön.

2013. dec. 6. 00:54
 7/8 Gábor_79 ***** válasza:

Az scvhost igen, az a windows frissítésekkel kapcsolatos konkrétan. Telepítés után teljesen megszokott, hogy gyengébb, kevesebb memóriájú gépeknél teljesen lefoglalja a gépet mire a több mint 4 évnek minden frissítését leellenőrzi, majd leszedi.

Az alaplapnak meg kellene tudni a pontos típusát, mert az alapján lehet megfelelő drivert leszedni a hangnak.

2013. dec. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gábor_79 ***** válasza:
Biztosra veszem, hogy hardver hiba. Kontakthibás valamelyik.
2013. dec. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!