Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Angol billentyűbemenet van...

Angol billentyűbemenet van bejelentkezésnél, nekem viszont ékezetes a jelszavam. Most mi legyen?

Figyelt kérdés
Nem enged belépni, az altshift nem vált billentyűformátumot vagy mit. Ismerősöm ajánlotta az ékezetes jelszót biztonsági okokból, de erre nem számoltam. Valami megoldás jól jönne. Esetleg, ha vinyót átkötöm tesóm gépébe, eltudom érni, hogy valami ékezet nélkülire módosítsak? Ha igen, akkor hogy? Vagy mit csináljak?

2013. dec. 2. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Több opció:

1. Start alulra beírod Karaktertábla (angolul Character map) és itt összerakod a jelszavad (írja az egyes betűk asci kódját is alt+szám)

2. Nyelvi eszköztáron a tálcán átállítod magyarra és megpróbálsz visszaemlékezni hol voltak a magyar betűk a bill-en :)

2013. dec. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de a probléma ott adódik, hogy be se tudok jelentkezni. Nem férek hozzá a tálcához. Talán nem fogalmaztam pontosan, hogy a windows fiókba nem tudok belépni. Ott pedig nincs nagyon ötletem, hogy az assci-t hol tudnám elővenni. A képernyő billentyűzetet is úgy hozom elő, hogy windows 7 az os, bal alul sarokba ease acces, bepipálom a képernyő-billentyűzetet, aztán megjelenik. Így igazolódott be a tippem, hogy miért nem enged be a jelszó beírásával.

Előtte valami egyszerű jelszó volt. Nem tudom mennyit befolyásol az, hogy egyébként angolul jelennek meg a dolgok, tehát nem vezérlőpult, hanem úgy írja control panel.

2013. dec. 2. 15:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Bal Alt+Shift, és voilá. Persze csak ha amúgy telepítve van a magyar nyelv. De valahol (pl bal felső sarok) kéne lennie egy nyelvválasztónak.
2013. dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bal altshittel kezdtem, sikertelen. A nyelvválasztót nem láttam ,hogy lenne, de megnézem.
2013. dec. 2. 15:50
 5/6 hunbula válasza:
Rákötsz egy magyar billentyűzetet, belépsz vele, megváltoztatod.
2013. dec. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Hatalmas ötlet volt az ékezetes jelszó! Külön gratu az ismerősödnek! :-]
2013. dec. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!