Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Etical hacker szeretnék...

Etical hacker szeretnék lenni. Egyetemen lehet ilyet tanulni? (kifejtve lent).

Figyelt kérdés
Olvastam a NetAcademy honlapján, hogy ott vannak képzések, de ezek elég drágák. A kérdés az lenne, hogy van-e olyan egyetem / főiskola, ahol informatikán belül az etical hacking egy választható szak? Vagy ebből nem lehet diplomát szerezni? Komoly válaszokat várok. Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. dec. 5. 22:52
 1/10 anti paladin ***** válasza:
Ilyen néven itthon nincs szak, külföldön sem hinném, hogy lenne. Egyébként kb. beleásod magad a net működésébe, op. rendszerek mélyebb működésébe, van affinitásod a programozáshoz és ezzel megvannak az alapok ha jó helyen jól oktatják és tanulsz is az ott tanítottakon túl.
2013. dec. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha esetleg meg tudnám engedni magamnak a NetAcademy képzéseit, akkor azok adnak olyan képesítést, amivel olyan jól el tudnék helyezkedni a szakmában mint programozóként diplomával? Mert ugye az etical hacking jóval túlmutat egy programozó szakon, de a kapott képesítés mégis alacsonyabb rangú. Akkor hogy is van ez?
2013. dec. 5. 23:00
 3/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, a pontos nevük: NetAcademia :)
2013. dec. 5. 23:02
 4/10 anti paladin ***** válasza:
Egy értelmesebb egyetem se sokkal olcsóbb (sőt) és előzetes tudás nélkül nem fogod tudni értelmezni az ott hallottakat.
2013. dec. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak tudod ott van államilag finanszírozott szak. Ki mondta, hogy semmi alaptudásom nincs?
2013. dec. 5. 23:11
 6/10 anti paladin ***** válasza:

Ha jól értettem, akkor a tanfolyamokat tartanak amik a mostani iskola rendszerben valahol az okj-k értékén vannak mert csak egy papírt adnak a tanfolyam elvégzéséről. Ellenben szakmai körökben van (lehet) értéke a sikeres ms vizsgáknak.

És ide a rozsdás bökőt, hogy alapvetően csak ms termékek szemszögéből tanítanak szóval a kapott tudás sem lesz teljes.

Attól meg nem leszel jobb programozó, hogy elvégzel egy ilyen tanfolyamot csak a tudásod lesz valamivel nagyobb. A kettő nem ugyanaz. :)


Szóval inkább diploma. Egyébként is kell az előképzettség.

2013. dec. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor marad az eredeti terv. A prog.tervező szak. Köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 5. 23:19
 8/10 anti paladin ***** válasza:

Igen, egyetemen, akárhol van állami finanszírozás. Ennek meg köze nincs az itthoni oktatási rendszernek. :) Sőt, a "diákok" után tuti nem kapnak fejpénzt. Ez egy nemzetközi papírt ad, amit Bangladesben lobogtatva is elismerik. Egy Elte diplománál meg hümmögnek mert nem ismerik.


Nem tudom milyen előképzettséggel rendelkezel, nem akartalak megbántani, de vagy nagyon pengének kell lenned vagy nem árt ha diplomaközeli helyzetben indulsz neki egy megmérettetésnek.


Ui: most nézem csak, linuxot is bevették a listába. Azt elnéztem.:)

2013. dec. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia! Nem igaz hogy nincs ilyen szak! Menj a BME-re mérnökinformatikára! Plusz ott van a CrySyS Labor is. Nézz utána, és sok szerencsét!
2013. dec. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ezt tudom ajánlani: [link]


Nemzetközileg elismert, de nagyon drága!

2014. febr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!