Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Asus EEE PC 700X 2G netbookot...

Asus EEE PC 700X 2G netbookot vettem, és nem tudom hogy lehet op. Rendszert telepíteni rá optikai meghajtó nélkül? WinXp-t. Próbáltam Usb-ről, de nem tudom a beállításokat a BIOS-ban.

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik BIOS engedi. Próbálj küldő olvasót használni valahogy vagy hálózatról kezd formatálni ami kissé bonyolultabb de megoldható.
2009. nov. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én még nem próbáltam, de tudtommal a következőképpen kell:


Két megoldás a legelterjedtebb: ha van külső optikai meghajtód, akkor azt használod, ha nincs, akkor valahogy egy pendrive-ra vagy kártyára másolod a rendszert. A lényeg, hogy a gép bekapcsolása után lenyomod valamikor, de a legjobb, ha többször az F8-at, így eljutsz a boot menübe, ahol kiválaszthatod az eszközt, amiről bootolni szeretnél. Sok sikert!

2009. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De akkoris csak a legújabb BIOS engedi az USB-ről botolást. A régi nem, BIOS-t frissíteni is lehet de aki nem ért hozzá annak nem ajánlanám:S
2009. nov. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
annyit már kiderítettem,hogy bootolásra alkalmassá kell tenni a pendrivot.De nem tudom hogyan?
2009. nov. 26. 08:06
 5/8 anonim ***** válasza:
A kérdés egy bizonyos gépre vonatkozott, aminek a BIOS-a tud USB-ről bootolni. Tudtommal a legtöbb pendrive bootolható. Rengeteg helyen lehet találni leírást arról, hogy hogyan lehet felmásolni rá egy rendszert (windowst vagy linuxot), keress rá pár kulcsszóra. A pl. linuxról van szó, nézd meg az adott disztrib weboldalát, de sok különbség nincs e tekintetben.
2009. nov. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nem csak pendriveról lehet.

Én sok progit úgy telepítettem, hogy egy másik gépen megosztottam a meghajtót, és így hálózatban feltelepítettem.

(Természetesen nem a szomszéd gépéről :), hanem a család egyik gépéről.)

2009. nov. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csakhogy itt nem csak egy egyszerű programtelepítésről van szó, ha figyeltél. Operációs rendszert csak saját meghajtóról, vagy ritkább esetben a hálózatról lehet telepíteni, de akkor sem ilyen windows megosztással. Belegondoltál a folyamatba egyáltalán?
2009. nov. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Windows XP telepítése USB-ről


[link]

2009. dec. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!