Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerinted miert jo, vagy...

Szerinted miert jo, vagy miert nem jo a facebook?

Figyelt kérdés

Gondolok pl. Elonyeire es a hatranyaira, vagy a biztonsagara. Ird le azt is, hogy te facebook felhasznalo vagy-e.


Köszi a valaszokat elore is!!!

:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)



2013. dec. 8. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Hátránya:

-Függőséget okoz

-Rossz hatással van az emberekre

Előnye:

-hasznos

-Ingyenesen lehet chat-elni és üzenetet küldeni

-Kommunikáció szempontjából OLCSÓBB mint a telefon,mert az internetért csak havonta kell fizetni.

Biztonsága:

-A facebook biztonságos mert lehetetlenség lenne "feltörni",aki meg ezt állítja hogy valóban feltudja törni az valószínű hogy kamuzik.

-A biztonság érdekében pedig nem kellene olyan tartalmakat megosztani amelyek fontos információkat,adatokat tartalmaznak.

2013. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ertem.

Es neked van facebookod?

2013. dec. 8. 15:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Az az előnye, hogy mindent nyújt egy egységes felületen, amire egy átlag felhasználónak általában szüksége van. (chat, megosztás, hírek, videok, zenék, fotóalbum, levél, fórum, közösségi oldalak, blog, stb)
2013. dec. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lajos54 ***** válasza:

Lényegében egyetértek az előttem szólóval.

Egy kis kiegészítés: abban van valami, hogy (főképpen a fiatalabb korosztály) sokan szinte állandóan rajt lógnak. (persze ismerek jócskán korosakat is, akiknek gyakori "szórakozásuk" a face). Ez lehet jó is, rossz is. Főképpen az olyanok, akik már nehezen mozognak, mégsincsenek elzárva annyira a külvilágtól, hasonló sorsú ismerőseiktől. És mindezt tulajdonképpen ingyen. Hiszen az internet használat díját így is-úgy is fizetik-fizetjük, függetlenül attól, hogy mit böngészünk.

Könnyen meg lehet találni az ismerőseinket (feltéve, hogy ők is beregisztráltak), és könnyű elérni is őket. Persze nem árt(ana) odafigyelni, hogy mi tartozik a többiekre (nyilvános megosztás) és mi nem (személyes üzenet).

Ha keresünk egy távoli vagy régi ismerőst, akinek egyébként nem tudjuk semmilyen elérhetőségét, itt egyre nagyobb eséllyel megtalálhatjuk.

Csak a használat módjára kell odafigyelni!

A már említetten kívül: csak olyan dolgokat osszunk meg, amit később sem fogunk megbánni, mert ami egyszer már kikerült, azt visszavonni lehetetlenség. Másokra vonatkozó dolgokat (események, fotók) csak abban az esetben osszunk meg, tegyünk nyilvánossá, ha biztosan tudjuk: ő is egyetért a megosztással. Bizonyos esetekben nem árt ezt előre tisztázni. Tehát semmi olyat nem szabad (itt sem) közzétenni másról, ami rá nézve sértő vagy kellemetlen.

Ami pedig a biztonságot illeti: valóban, a sokat hallott "feltörték a profilomat" kijelentések sokszor csak azt jelentik, hogy vigyázatlanok voltunk. Például nyilvános helyen használt gépen bejelentkezve maradunk, vagy olyan jelszót használunk, amit könnyű kitalálni. Bár elképzelhető olyan, hogy egyes profi személyek más módon is megoldják a "feltörést", mint sok más esetben előfordult már, azért nem ez a jellemző.

A közzétett dolgokat nem csak jó emberek olvassák. Nem érdemes tehát nyilvánosan szétkürtölni olyan dolgokat, amiből kárunk származhat. Ne büszkélkedjünk tehát olyasmivel, ami felkeltheti rossz eberek figyelmét: pl. új , értékes berendezési tárgyak vásárlása, vagy mondjuk olyan, hogy "két hétig ne keressetek, nem leszünk itthon". Egyrészt máshonnét is fel lehet lépni, másrészt érhet olyan meglepetés megérkezéskor, hogy üres, feltört lakást találunk.

Végül mégegy dolog: nagyon sok olyan információ kering az interneten (így a facebookon is), amit jobb fenntartással fogadni. Bizonyos állításokat nehéz leellenőrizni, érdemes, hogy mielőtt valamit tovább osztunk, nézzünk utána, valóban igaz-e, amit abban állítanak. Ne osszunk meg olyat, ami tulajdonképpen valótlanság, csak szépen van öltöztetve, hihetően van tálalva.

Tehát összességében hasznosnak találom, csak tudni kell megfelelően, átgondoltan használni.

2013. dec. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak hátrányiról tudok. Függőséget okoz, torzítja a személyiséget, sok hasznosabban tölthető időt pazarolnak rá, butulnak/tunyulnak az emberek tőle, nincsenek igazi barátságok és emberi kapcsolatok már. Biztonság egyébkét sincs interneten, pusztán idő kérdése, hogy mikor, hol és ki él majd vissza ezzel a töménytelen mennyiségű adattal.

Voltam fészbukon 2 évet és éltem fészbuk és internet előtti időkben 30-35 évet, úgyhogy tudom, hogy mi a különbség. 2 éve nem vagyok fészen. Azt a néhány barátomat, akik 25-30-35 éve barátaim, velük telefonon vagy személyesen tartom a kapcsolatot, a többi ember élete, csivavája, tükrös fotói, ostoba idézetei, játékfelkérései nem érdekelnek.

2013. dec. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!