Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Indokolatlanul fogy a gépemről...

Indokolatlanul fogy a gépemről a szabad tárhely, segíts légyszi! Miért csökken folyamatosan a memória?

Figyelt kérdés

A D meghajtóm 500 GB-ot, és nincs rajta hely, mert mindig fogy a memória, ha nem csinálok semmit, akkor is! Ha belemegyek a D-be és mindent kijelölök, majd megnézem, hogy minden fájlnak mekkora a mérete, összesen 200 GB jön ki, tehát 300 GB eltűnt a semmibe!

A C meghajtómon nem fogy a hely, csak a D-men. A Steam van rajta, ami érdekes módon minden belépésnél mindig frissít, lehet, hogy ez okozza? Steamen kívül biztonsági másolat és néhány letöltött játék van csak rajta.

Ha tudnál adni valami tanácsot, segíts légyszi! Töredezettségmentesítést próbáltam és ccleanert is. AVG vírusirtó van a gépemen



2013. dec. 9. 09:15
 1/8 anonim válasza:
Ez egy vírus ami ha rámegy a gépedre, indokolatlanul csökkenni fog a tárhely, mert maga a vírus is nagy méretű és ha jól tudom megtámadja a memória többi részét, tehát lehetséges, hogy még tovább fog csökkenni a hely. Sima vírusírtóval nem fogod tudni leszedni, ha javasolhatom vidd szervizbe.
2013. dec. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 csacsi2 ***** válasza:

Víruson kívül:

Jelenítsd meg a rejtett/rendszerfájlokat is és azt is számold hozzá!

használd az advanced system csare (toolbox)DiskExplorer -ét kimutatja a nagyméretü fájlokat, mappákat.

előfordulhat az is, hogy hibás a merevlemez (sérült szektorok) így egyre kevesebb a szabad terület.

futtatásba írd: cmd

parancssorba chkdsk D: /f/r/x

Ha pagefile (lapozófájl) van rajta, újraindítást kér.

A lapozofájl méretét alap. a rendszer kezeli, ennek a mérete is változhat, de nem ekkorát!

Ha tudja javítja a hibákat, ha nem akkor formázás lesz.

Használd a Hard Disk Sentinell -t az kimutatja az összes hibát a lemezen és képes frissíteni azt. Amennyiben a SMART be van kapcsolva, tájékoztat a merevlemez hibáirol, ezt a biosban lehet bekapcsolni.

Ha nem nagyon értesz hozzá, mielőbb mentsd ki a fontosabb adatokat és a bios- ba inkább hozzáértő szaki nyúljon!

Egyes programok saját mappába helyezik az ideiglenes fájlokat így azt egyszerü karbantartó program nem keresi csak az amelyik teljes lemezt átkutatja.

CCleaner (általános takarító program) -t ha kibővíted programok listájával akkor egyéb programok, játékok szemetét is kitakarítja. ehez töltsd le a CCenahncer-t és futtasd, majd pipáld ki a ccleanerben a kibővített listát!


Ma karbantartják az oldalt ezért nem biztos hogy elérhető a CCenhancer szervere, de elküldöm a winapp2.ini fájlt amit a ccleaner telepítési mappájába kell másolj!

[link]

2013. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ebből lehet tényleg szerviz lesz.

A CCleaner bővítését próbáltam, pár mb-ot szabadított csak fel.

Már a 4. vírusirtót futtatom, és talált is 1 valamit, de nem változott semmi. A Hard Disk Sentinelhez nagyon nem értek, nem tudom mit kell benne csinálni, félek hogy elállítok valamit.

Az Advanced System Care viszont talált egy csomó hibát, tényleg sokat, amiket szépen ki is javított, de ez lényegében semmit sem változtatott, nem érzékelek semmi változást. Sőt, azóta már a C meghajtóm is csökkent 2 gb-tal.

A Disk Explorer viszont feltérképezte, hogy mik foglalják a helyet: A számítógép neve a BÁLINT-PC, ez szerintem még biztonsági másoláskor került a D-re, ez foglal 125 gb-ot. Akkor a Steam 87-et. A SteamApps szintén 87-et. Illetve valami common, meg backup set 68, ill 48-48 gb helyet foglalnak, nem is tudom mik ezek. Meg Payday 2 24 gb, az is rengeteg, nem foglal az annyit szerintem. Ez a sok hülyeség foglalja le az összes helyet. De ha belemegyek a D-be, kijelölök mindent, csak 324 GB az, amit kiír.

Nem tudom mit tegyek. Újratelepítsem a gépet? Formázzam meg a D-t, ezzel törölve minden tartalmát?

Vírusirtók, tömörítők nem találtak eddig semmit.

Amúgy ez a hiba már kb. 2 hónapja is jelen volt, akkor is láttam, hogy valami eszi a memóriát, de úgy voltam vele, hogy még úgyis van 80 gb tárhely, elég lesz az, nem játszom új játékokkal. Ma meg már az fogad, hogy a steambe se tudok belépni, mert a frissítés csak 250 mb-ba kerül és nincs annyi hely se :D

2013. dec. 10. 01:31
 4/8 csacsi2 ***** válasza:

Legjobb ha leformázod, akkor visszakapod a hibás szektorokat is.

lehet van valami program a gépen ami folyamatosan biztonsági mentést készít (backup set)akár az oprendszer. Kapcsold ki az automatikus mentést.Win7 valószinüsítem.

[link]

[link]


futtatásba írd be cmd

parancssorba chkdsk d:

így csak ellenőriz! Ha hibát talál kiírja, akkor

chkdsk d: f/r/x

és indítsd újra a gépet.

2013. dec. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Formázással megoldotta most, megint majdnem 500 gb szabad helyem van :). Köszönöm a segítséget! :)
2013. dec. 11. 01:46
 6/8 csacsi2 ***** válasza:
Az rendben van, csak az ok nem derült ki, így valószinüleg előjön újból (nem megoldás az állandó formázás), pl ha a win mentések ismét rákerülnek. Sajn nem tudni az előzményeket,mi és miért került rá, így nem tudok mit mondani.
2013. dec. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy nálam is előfordult az imént ez az indokolatlan szabad tárhely csökkenés. Egyik pillanatban ennyi, a másik pillanatban annyi tárhelyem volt.


Az anti-malware, antivírus és anti-spyware szoftverek nem találtak a minap kártékony, nem odaillő dolgot a számítgépen. A chkdsk d: pedig nem talált hibát. Azonban érdekes mód a chkdsk d: lefuttatását követően visszaállt a szabad tárhely mérete a normális értékre.

2016. dec. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyen jelenség előfordulhat még akkor is, ha be van kapcsolva a rendszervédelem. Nálam Windows 7 alatt hetente pár GB plusz használt lemezterületet vett igénybe, ilyen gyakran mentett új visszaállítási pontot.


Kikapcsolni vagy módosítani itt lehet:

Számítógép (jobb gomb) Tulajdonságok / Rendszervédelem / Rendszervédelem fül alatt a védelmi beállítások. A Beállítás gombnál lejjebb lehet venni, hogy mennyi tárhelyet engedsz a visszaállító pontoknak, vagy akár teljesen kikapcsolni. (Ekkor törli a mentéseket és felszabadul azokra a hely. De érdemes azért valamennyit hagyni.)

2021. júl. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!