Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Maximum hány WATT-os processzo...

Maximum hány WATT-os processzort bír el?

Figyelt kérdés

Van egy ASrock B75M alaplapom de nem tudom hogy max hány WATTos processzort bír el ugyanis akarok majd venni egy nagyobbatat mint ami most van de amíg nem tudom hogy hány WATTos procit kezel addig nem merem megvenni.

Aki tudja az kérem mondja meg!

Válaszát előre is köszönöm!



2013. dec. 10. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még olyan esetet,ahol a processzor teljesítményfelvétele összefüggésbe lett volna az alaplappal.

Szerintem bármekkorát beletehetsz,ami az adott proc.foglalatba belemegy.

2013. dec. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a tokozástól függ tehát ha olyan CPU-t veszel ami bekemegy az alaplapba annak a teljesítményfelvétele biztosan határértéken belül van az AMD lapoknál volt feltűntetve hogy 140W CPU support nem igazán értem miért.
2013. dec. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezeket a procikat rakhatod bele:

[link]


Mivel LGA1155-re már nem nagyon lesz új proci, más foglalatút meg nem tudsz belerakni, így ez a lista nem valószinű, hogy bővülni fog.

2013. dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anti paladin ***** válasza:

Olcsóbb lapoknál van összefüggés a lap és a procik telejsítményfelvétele között. :) Pl. Asrock n68-as lapjaiba nem lehet 95W-nál nagyobb fogyasztású procit belerakni hiába vannak 125W-os fogyasztású szörnyetegek is am3-ra.

Ezért találták a ki a proc. támogatási listát.

2013. dec. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A 3. Válaszolónak köszönöm leginkább a válaszát!

Ugyanis pont ilyen procit néztem ki: [link]

aminek 1155-ös a csatija.

De amúgy akkor minek van benne az LGA1155-ben az a bizonyos "LGA"?

Mit takarna?

És köszönöm az összes többi választ is!

2013. dec. 10. 17:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom minek a rövidítése az LGA (talán land grid array), de ezek voltak az első olyan procik, amiknél nem a procinak vannak lábai, hanem az alaplapon vannak fölfelé álló lábak (tüskesor), a procin pedig csak érintkező felület van. Azóta is ilyenek az Intel procik, így megmaradt a név, utána a szám pedig a lábak/érintkezőfelületek számát jelenti.
2013. dec. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!