Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a wifi nélküli...

Hauzy kérdése:

Hogyan tudnám a wifi nélküli asztali gépemet összekötni a smart tv-vel?

Figyelt kérdés
Az asztali gépem egy wifis modemhez van kötve kábellel. A tv (sony bravia) tökéletesen fogja a wifi jeleket, a telefonomat is érzékeli csatlakoztatott eszközként. Szeretném, hogy a gépemet is lássa, mint egy csatlakoztatott eszközt. Meg tudom ezt oldani egyszerű beállítással, vagy ha nem, milyen kábelt vegyek. Esetleg egy USB wifit?

2013. dec. 16. 17:14
 1/10 miért.én? ***** válasza:
A smart tv-knek van egy nagy kalap fajtája, pl. a samsung smartok előszeretettel csatlakoznak az S2 utáni samu telókkal "All-share"-en keresztül, az Lg smartok pedig a "Smart-share"-t részesítik előnyben, de folytathatnám a sort. A felső középkategóriás smart tv-k fel vannak rá készítve, hogy otthoni hálózaton keresztül is tudj velük kommunikálni windows 7, vagy újabb W8(W8.1) vagy Android oprendszerrel, akár wifin, akár lanon keresztül. Ha nem ebben a kategóriában van a készüléked, akkor marad a jó "öreg" HDMI kábel(valljuk be, mindennél tökéletesebb :) ).
2013. dec. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A tv észreveszi a telefonom, (mindkettő sony) és megnézhetem a rajta lévő képeket, zenéket, videókat. Ugyanezt szeretném a gépemmel is, amelyen sajnos csak xp van. A gép UTP kábellel, míg a tv wifivel kapcsolódik a modemhez. Nem lehet a kettőt kábel nélkül összehozni? És ha igen, milyen kábelt használjak? Mert a gépemen nincsen HDMI bemenet...
2013. dec. 16. 18:07
 3/10 miért.én? ***** válasza:
Az Xp támogatottsága már jó ideje megszűnt, így ennek nem sok(0) esélye van. Ha nincs Hdmi-d, akkor megteszi a vga kábel is, gondolom a hangsávot külön hangrendszerre továbbítod(mert ugye vga kábelen nem lehet továbbítani).
2013. dec. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm a választ. Ezek szerint egy USB wifit is felesleges lenne venni a gépemhez? Nem monitorként akarom használni a tv-t, hanem a gépen tárolt filmeket szeretném nézni a tévémen. Esetleg létezik mobil rack-hez adapter, hogy össze tudjam kötni HDMI kábellel?
2013. dec. 16. 18:54
 5/10 miért.én? ***** válasza:
Rack-hez nincs hdmi kábel, viszont ha a filmjeidet szeretnéd megnézni, akkor elég a fent említett vga kábel(monitor-kábel), feltételezvén azt, hogy a tv-n van ilyen csatlakozó. A hang átjátszása továbbra is a pc audio kimeneteiről lehetséges.
2013. dec. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy írtál, mert nélküled USB wifit vettem volna a gépemre feleslegesen. Nincs a tévémen monitor csatlakozó sajnos. Viszont egy TV tuner kártya a gépembe gondolom megoldaná a dolgokat, és RCA-val össze tudnám kötni őket. Vagy esetleg érdemesebb lenne Windows 7-et telepíteni?
2013. dec. 16. 19:30
 7/10 miért.én? ***** válasza:
W7 jó megoldás, ha a gépednek megfelel, viszont szinte "filléres" áron megkapsz bármilyen videó-kimeneti átalakítót.
2013. dec. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 miért.én? ***** válasza:
DVI/HDMI átalakítót kb. 1100-1200 huf.-ért tudsz vásárolni.
2013. dec. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de én meg akarom tartani a monitort, és nem jó ötlet ki-be húzgálni a VGA kábelt. Viszont a win 7-en gondolkodom, talán elbírja a gépem:

[link]

Megturbózva egy gigás RAM-mal, meg egy nagyobb mobil rack-el.

2013. dec. 16. 20:53
 10/10 anonim válasza:

Szia!


Csináld forditva, oszd meg a pc-den lévő képeket, hagyd bekapcsolva a gépet, és a tv-n a smart menube megkeresed a dlna, vagy médiahivatkozas alkalmazast, és igy eléred a megosztott tartalmakat a pcdrol. Annyi a kulombség, hogy a tv vel vezerelsz, nem a pc vel.

2016. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!