Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » USB-ről indítható NTFS fájlkez...

USB-ről indítható NTFS fájlkezelőt kersesek?

Figyelt kérdés
Annyi volna a dolog, hogy az egyik HDD-ről a másik HDD-re másoljak működő Windows rendszer nélkül. USB-ről indítható rendszert keresek. Rengeteg mindent megcsinálok a gépen, elég jól értek hozzá, de egyszerűen fél órája szopok egy kva linux rendszerrel mert nincs jogom az NTFS fájrendszert mountolni és nem találok megoldást. A linux parancssoros terminálos annyához egyszerűen nem értek, bármit csinálok, soha nem voltam képes megérteni.

2013. dec. 16. 18:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Pedig Linux erre a legjobb...

max használj parancssor helyet GUI felületet.

pl. egy Lubuntu Live CD

2013. dec. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nincs kedvem 6-700 MB, esetleg GB -okat letölteni egy ilyen egyszerű feladathoz, valamint CD ről nem megoldható a boot, csak USB-ről.
2013. dec. 16. 18:13
 3/18 anonim ***** válasza:

Boot CD kiírható penre.

Ha ehhez nincs kedved, akkor marad a parncssor, és azon történő bíbelődés...

2013. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
(windows -ba max valami DOS szerűt tudsz penre tenni)
2013. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Slitaz - nincs jogom a mount-hoz.

Gparted - nem található a fájl. (/mnt/xy, de ha bármi mást írok be, akkor sem.)

Mindkét esetben ezzel próbálkozom de semmi:

ntfs-3g /dev/sda1 /mnt/xy


Nem tudom hol lehet grafikus felületen mountolni, nem értek hozzá. Elképesztő, hogy nincs egy tök egyszerű 30MB-os valami amivel fájlokat lehet másolni. Tudom, hogy jó a linux, de nem értek hozzá. Felbssza az agyam teljesen, hogy már egy órája szopok és egy bit nem került át az egyik lemezről a másikra. A szom kivan. A Windows ehhez képest pofonegyszerű.

2013. dec. 16. 18:35
 6/18 anonim ***** válasza:

huh... inkább ne erőltesd.

tedd be egy másik gépbe a lemezeket, és ott másold át, windows -aló.

nagyon nem vagy tisztába a linux alapjaival se...

2013. dec. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ezt mondom, sz@rt sem tudok róla. Nekem a túl linux bonyolult.

Egy laptopom van, 3 HDD-m, egyszerre max kettőt tudok csatlakoztatni, a harmadikon lenne a rendszer, de mint írtam, csak két helyem van. Ha megjönne a szükséges kábel, nem kellene szopnom mert úgy már megy a 3 HDD egyszerre. Nincs asztali gép a közelben, egy usb-s rendszerrel kell megoldanom.

2013. dec. 16. 18:58
 8/18 A kérdező kommentje:
Van egy nem teljesen erre alkalmas indítható usb-m, azzal lementem az egyik partíciót, a helyére megy egy mentett Windows, aztán majd az alól átmásolom a dolgokat. Ha jobb megoldás nincs...
2013. dec. 16. 19:03
 9/18 claidheamohmor ***** válasza:
ha nincs jogod, miért nem használod a su-t (vagy sudo-t)?
2013. dec. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 claidheamohmor ***** válasza:
egyébként melyik disztró?
2013. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!