Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy ha beépített...

Az igaz, hogy ha beépített aksis laptopot bedugva használok akkor taccsravágom az aksiját?

Figyelt kérdés
Legalábbis a régi gépem akkumulátora így ment tökre de abból kilehetett venni. Nem lehet valahogy 'leválasztani'? Nem értek ezekhez a dolgokhoz úgyhogy valaki segítsen! :DD
2013. dec. 25. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy régebbi kommentem:

"Az aksinak kapacitása van, aminek a mértékegysége mAh, C, vagy ritkábban mWh. A lítiumos aksik a legyártásuktól kezdve veszítik kapacitásukat függetlenül attól, hogy használód e vagy sem. Magyarán kiveheted a gépből ha hálózatról megy, de attól pár év alatt ugyan úgy tönkre megy, tehát hiába fizetted ki az árát. Az aksinak viszont van természetes önkisülése, magyarán használat nélkül is folyamatosan merül. És van egy bizonyos szint ezt mély kisülésnek nevezzük, amikor is ültő helyében az akksi annyira lemerül, hogy károsodik, de még használható marad, viszont ha ezt párszor megismétled dobhatod ki. Tehát inkább hagyd a gépben jól jön az ha lesz áramszünet."

2013. dec. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bennehagyom hisz hogyan is venném ki.. Amiket leírtál én is tudtam de arra,hogy konkrétan ettől lesz-e baja nem kaptam választ.
2013. dec. 25. 14:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy benne van nem lesz baja, kb. ugyan olyan tempóban használódik el, mintha kivetted volna. Egyetlen egy ismert probléma van az pedig az, hogy a lítiumos aksik nagyon rosszul tűrik a meleget, tehát ha nagy teljesítményű a géped, és megizzasztod, akkor az áramló hő lerövidíti az aksi élettartalmát.
2013. dec. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!