Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Működhet a tévémmel?

Csorbinátor kérdése:

Működhet a tévémmel?

Figyelt kérdés

Van egy Videoton C2111-AM típusú képcsöves tv-m, és arra lennék kíváncsi, hogy a lent lévő link alatt található kábellel össze lehetne-e kötni a tv-t a géppel. A tv-n csak Scart csatlakozó van, ne egy Scart-svideo&rca átalakító van hozzá csatlakoztatva. A segítséget előre is köszönöm.

[link]



2013. dec. 26. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha a videokártyád tud a D-SUB porton keresztül TV-vel kompatibilis jelet kibocsátani, ami nem magától értetődő.
2013. dec. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát ha össze tudod őket dugni működhet, ha nem akkor esély sincs rá
2013. dec. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Külön videokártyám nincsen, NVIDIA integráltam van egy ASRock N68-S ( [link] ) alaplapon
2013. dec. 26. 23:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Régi, képcsöves tévét sajnos nagyon macerás monitorként használni. Igazából nem is nagyon lehet. A legtöbb videokártya nem tud ezeknek a tévéknek megfelelő jelet adni.


Csak D-SUB, HDMI esetleg DVI csatlakozóval rendelkező tévét lehet monitorként is használni.

2013. dec. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
d-subról, scartra macerás. Egyetlen megoldás a közvetlen átalakító(a normális ami nem vágja haza az alaplapot 1-2 hónap után olyan 10k-12k). a többi megoldást !elvileg! eu szabványok nem támogatják, azaz kb 50% hogy jó lesz. A scart - svideo val a szerkesztett több átalakításos megoldásokban van egy olyan hátránya, hogy bizonyos képcsöves TV-knél csak fekete fehérben megy be a jel valamiért... ilyenkor a csatlakozásnál a két közelebb lévő s-video szárat rövidre kell zárni. viszont a zárással vesztesz a nyújtás, döntés, szín kontraszt telítettség stb. állíthatóságán a gépen, vagyis állítgathatod, de nem fog változni semmi. én anno sokat szenvedtem vele, nem éri meg...
2013. dec. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
"de egy Scart-svideo&rca átalakító van hozzá csatlakoztatva" ezt írtam is, tehát a vga-t nem scart-ra kellene átalakítani, hanem vagy svideo-ra vagy rca-ra
2013. dec. 27. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!