Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Két laptopot szeretnék összekö...

Silver75 kérdése:

Két laptopot szeretnék összekötni adatátvitel céljából. Már megvan a kábel (USB kábel). De hogyan kell használni? Milyen illesztőprogram kell hozzá? Dóri.

Figyelt kérdés
2013. dec. 27. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi dugd össze.
2013. dec. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

olyan usb kábelt használhatsz amiben található bridge chip (a kábel felénél egy krumpli :) )

Ha nincs ilyened akkor ethernet kábel kell

2013. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha van routered, akkor csatlakoztasd mind kettőt UTP kábellel hozzá(ha nincs akkor megteszi a wifi is). Az egyik gépen oszd meg a cuccokat, majd a másikkal keresd meg a hálózaton. Ha nem találod, akkor lődd ki mind a két gépen, illetve a routeren a LAN oldali tűzfalat, ha van. Mind a két gépnek azonos munkacsoportban kell lennie.
2013. dec. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megvan a probléma forrása: hiába magyaráztam el az eladónak, milyen kábelt akarok, rosszat adott... most mehetek kicserélni :S
2013. dec. 28. 09:54
 5/8 A kérdező kommentje:
Kicseréltem a kábelt. Ezt lépésről lépésre végig csináltam, de semmi: [link] . A kábel: Cross-Over CAT-5e modular-dugasz 8p8c Hogyan tovább?
2013. dec. 30. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:

intézőben a hálózat ikonra kattintva már látnod kell az egyik vagy a másik gépet

mappákat kell megosztanod amik látszódnak a hálózaton. Jobbklikk egy mappára, tulajdonságok, megosztás fül, speciális megosztás, mappa megosztása pipa, engedélyek, és a mindenkit felül kijelölve bepipálod alul az engedélyezés oszlopban mindhármat. Ezután megosztott lesz a mappa a hálózaton, a másik gépről eléred

Ha esetleg a másik gépre kattintva jelszót kér, hálózati és megosztási központ, bal oldalt speciális megosztási beállítások, bekapcsolgatod a dolgokat hálózat felderítés, fájl és nyomtató megosztás, megosztás bekapcs, jelszóval védett megosztás KIKAPCS

leokézod...

menni fog ;)

2013. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a "szerver" gépen minden okés neked köszönhetően, de a "kliens" gépen hogyan keressek rá a megosztott mappára?
2013. dec. 30. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:
ha a gép nevére kattintasz ki kellene listázza a megosztott mappákat. mindkét gépen legyenek ezek a felderítések stb bekapcsolva amit írtam
2013. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!