Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért pdf formátumban menti el?

Miért pdf formátumban menti el?

Figyelt kérdés
felvételire akarok gyakorolni. oktatási hivatalról mentem le a feladatlapot. megnyitom rámegyek hogy mentés és elmenti. de pdf formában és nem tudok bele írni. nekem wordbe kéne. próbáltam társítani de ha társítom csak számjegyek vannak a feladatok helyett. mit tegyek?

2014. jan. 3. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Feladatlapot rendszerint PDF-ben adják ki. De azt nem is kéne tudnod szerkeszteni, csak olvasni... Bár nem írtad, milyen tárgyra gondoltál, ha informatikára: a forrásfájlok (azaz amivel dolgozni kell, pl csv-ben Excelbe importálandó adatok, képek) nincsenek mellette egy zipben?
2014. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
magyarból kell. kiadta a magyar tanárunk hogy megkell oldani. időközben megkérdeztem másokat mindenkinek pdf-ben menti el szóval akkor azt kérdezném hogy milyen programmal tudom megnyitni a pdf-t?
2014. jan. 3. 18:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a PDF -XChange Viewer- t ajánlanám. Ebben a programban a jobbkattintásos menüben megtalálható a kijelölés eszköz. Kijelölés után a szöveget be tudod illeszteni Word- be, így szerkeszteni is tudod.

[link]

2014. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pl a Foxit Reader megnyitja a pdf formátumot
2014. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 claidheamohmor ***** válasza:

Mert a forrásfájl is pdf. Azért pdf, mert platformfüggetlen, a szövegformázás, fontok, képek, satöbbi be vannak ágyazva, és elvileg bármilyen hardveren, bármilyen operációs rendszer alatt egy arra portolt adobe readerrel ugyanúgy jelenik meg. És ugyanúgy tudod kinyomtatni (vö. postscript).

(Gyakorlatilag viszont nem biztos, de az már dtp, és/vagy nyomdaipar, rühellem, ne menjünk bele)

Megoldás: nézd meg, van-e doc-ban. Ha nincs, keress valamik pdf-to-doc (rtf, akármi) konvertert, hátha valamelyik tűrhető eredményt ad (különös tekintettel az ékezetes karakterekre). Ha nem megy, nyomtasd ki, firkáld össze kézzel, nem olyan ördöngösség, már ha emlékszel még általánosból, hogyan kell kézzel írni...

2014. jan. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 claidheamohmor ***** válasza:
Most látom az egyik kommentben a kérdést: milyen programmal... nos, a postscript oldalleíró nyelv tulajdonképpeni fő fejlesztőjévé némi hányattatás után az Adobe vált, kb. 30 éve, a pdf ezen alapszik. Ezért, bár léteznek altrnatív pdf-megjelenítők, mégis az ingyenes Addobe Readert lehet ajánlani. Letölthető a cég honlapjáról.
2014. jan. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 claidheamohmor ***** válasza:
De ha mindenképpen hú, de nagyon szerkeszteni akarod, akkor van - nem túl legális - lehetőség az Adobe cég Acrobat és az Enfocus cég PitStop nevű szoftverének letöltésére, mindenki által ismert, illegális szoftverekre linkelő oldalakról. Mivel nem legális, nem ajánlom.
2014. jan. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2014. jan. 12. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!