Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » T-Home digitális elosztó...

T-Home digitális elosztó probléma. Hogyhogy a net működik, a telefonvonal meg nem?

Figyelt kérdés

Eddig hagyományos, analóg telefovonalat használtunk. Most év elején előfizettem a Hoppá + Netmánia díjcsomagra. Kaptunk is a T-hometól egy digitális elosztót, amit be is iktattunk, minden ok, de ma reggelre maga a telefonvonal nem működik. az internet megy, azzal minden rendben, de sem kimenő, sem bejövő hívások nincsenek. Jól van összedugva, néhány napig működött is ugyan, de rosszabb minőségben) Próbáltuk úgy használni a vonalat, hogy az elosztót kiiktatjuk, és úgy telefonálnánk, mit a net mergendelése előtt, de úgy sem működik.

A telenonos ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy nekünk már internet alapú a telefonvonalunk, most állítják át az analóg vonalat digitális vonallá, és ezért nincs telefonvonal.

De ezt nem értem.

1. Itt nem volt senki, aki a kábelt cserélné. (Vagy nem kell hozzá kábelt cserélni?)

2. Hogyhogy nem szóltak előtte, hogy ez várható?

3. Hogyhogy megy az internet?

4. Meddig tart az átállás?

5.Ezentúl, ha telefonálni akarunk, akkor mennie kell az internetnek, be kell kapcsolva lennie számítógépnek, hogy menjen a modem?


2014. jan. 9. 09:38
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

1. Itt nem volt senki, aki a kábelt cserélné. (Vagy nem kell hozzá kábelt cserélni?)


Nem kell hozzá kábelt cserélni, csak a technológia változik. Központilag kell átkapcsolniuk.


2. Hogyhogy nem szóltak előtte, hogy ez várható?


Mert meleg szendvics evők.


3. Hogyhogy megy az internet?


Mert azt nem kell átkapcsolni, csak a telefonotok lesz IP alapú.


4. Meddig tart az átállás?


Ezt csak ők tudják.


5.Ezentúl, ha telefonálni akarunk, akkor mennie kell az internetnek, be kell kapcsolva lennie számítógépnek, hogy menjen a modem?


Nem kell a számítógép. Csak mindig áram alatt kell lennie a modem-router -nek (vagy Home Gateway ahogy ők nevezik).

Ha nincs áram, telefon se lesz. Régen ugyebár független volt.


UI: Véleményem szerint jobb lett volna az analógnál maradni.

2014. jan. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. Azt megemlíteném, hogy nem én kértem, hogy ezt a vacak digitális elosztót adják, hanem rámsózták, hogyha kell net, akkor nesze paraszt, ez van...

Más opciót nem is ajánlottak.

Amikor még a szüleimnél éltem (bő 10 éve), ott is volt vezetékes telefon és net, de úgy emlékszem, hogy ott kábelt is cseréltek,és nem is függött egymástól a dolog.

(esküszöm, jobb lett volna maradni a mobilnetnél, mert most anyósom engem szid, hogy nekem kellett ez a sz.r)

2014. jan. 9. 10:03
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
Lehet külön kérni kell, hogy a telefon analóg legyen és csak sima ADSL modemet küldjenek. Nem tudom én se, miért jó nekik ez a VoIP telefon. Lehet, hogy olcsóbb nekik az üzemeltetése.
2014. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A sima kábeles (analóg) telefon a múlt, a VoIp a jövő (hiába rossz, szép lassan minden digitális lesz)
2014. jan. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na, megoldódott valamennyire a probléma. Mivel másnapra sem állt helyre a telefonvonal, így újra felhívtam őket. Egy egész napos telefonálgatásba (mobilról) került a hiba bejelentése, mert ide-oda kapcsolgattak. A műszakis kolléga közölte, hogy próbáljam a digitális lóf...t újraindítani, mert biztos az a baj. Az ő tudása eddig tartott, mert amikor közöltem, hogy ezt már megtettem többször is, ijedtében az ügyfélszolgálatoshoz irányított. az ügyfélszolgálatos meg vissza. De tényleg ide-oda kapcsolgattak, feltűnően sokszor, rengeteg várakoztatással. A végén felvették hibának a bejelentést, és kiküldtek egy szerelőt, aki megállapította, hogy nem tudunk két telefont üzemeltetni ezzel a carral(mert ugye eddig két készülék volt a házban, osztva volt a kábel). Ő vagy fúr-farag egyet a falban, plafonban, húz másik zsinórt,és megoldja az osztást (kb. hat ezer forintért), vagy veszek egy új, két kézibeszélős készüléket kb. tizenkettőért. :)
2014. jan. 11. 08:21
 6/6 P.O.C. ***** válasza:
Vissza lehet állítani az analóg szolgáltatást. Egyik ismerősömnek is sikerült.
2014. jan. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!