Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hálózati Médialejátszás, de...

Hálózati Médialejátszás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Laptopról szeretnék streamelni egy tévére mkv kiterjesztésű fájlokat.

A tévé egy 2012-es Samsung PS43E490 3D Plazma

A laptop egy Lenovo 4magos, 4GB-os, 1GB-os Radeon VGA

A hálózati eszköz pedig egy D-Link DIR605L 300 Mbps router.

A laptop wifin keresztül csatlakozik, a tévé kábellel.

Kipróbáltam már szinte minden streamelő programot, többek közt Plex, Mezzo, Serviio, Wild Media Server, Universal Media Server, PS3 Media Server, Windows Media Player serverét stb.... szóval tényleg szinte mindent!

Sajnos mindegyikkel az a probléma, hogy az 1080p mkv filmek akadoznak. Nem állandó jelleggel, és nem ugyanott, illetve nem is mindegyik anyag, de a legtöbb igen, és ez engem nagyon idegesít.

Szeretném megtudni az okát, szeretnék megoldást a problémára. Tud valaki segíteni?

A gépen lehet rossz kodek telepítve? Bár ha streamelés, akkor elvileg mindegy, hogy milyen a kodek a gépen, főleg ha nem is kódolja át, csak egy-az-egyben továbbítja!?!?!?

A tévének támogatnia kell a formátumot, nos, támogatja, és pendriveról simán működik. Ott ugye az adatátvitel a pendrive olvashatósága miatt nem több, mint 30-40 mbps. A routerrel viszont elvileg 100 mbps is rendelkezésre áll! Akkor hogy van ez? Miért akad mégis? Mi a megoldás? Routerben kell valamit állítani?

Valaki remélem tud segíteni, mert már az őrület határán vagyok!!!!!

Köszönöm



2014. jan. 18. 20:32
 1/4 czibles ***** válasza:

A pendrive az 30-40 MByte/s azaz 240-320Mbit/s.

Rádásúl WiFiről streameled, ami úgyszintén lassú. Próbáld úgy ki, hogy a gépet is rákötöd kábelen a routerra.

2014. jan. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam úgy is, szintén akadozik.

Adott mondjuk a 2 Guns c. film mkv-ban, aminek az nfo-ja szerint 18800 kbps-es a bitrate-ja.

Ez ugye azt jelenti osztani kell 1024-el, és akkor megkapjuk, hogy 18,35 mbps.

Ezt kellen streamelni a routeremmel, ami meg 300 mbps-re is képes. A laptop vezeték nélkül kapcsolódik, tehát elvileg ezen a sebességen tud közlekedni, a tévé meg 100 mbps-el kapná meg! De legyen ezen érték töredéke csak a sebesség, akkor sem tud normálisan átmenni? 18,35 mbps versus 100 mbps???? Jól számolok?

2014. jan. 19. 10:39
 3/4 Lehoo88 válasza:
Samsung TV esetén töltsd le a samsung smart view 2.0-t. Létesíts kapcsolatot wi-fi-n keresztül a tv-vel. Az MKV kiterjesztésű fájlokat nevezd át AVI-ra. Így engedni fogja megosztani a filmeket. Tv-n rámész a számítógépedre és a megosztott viedokban ott lesznek a filmek. Tökéletesen fut nálam, akadozás nélkül az 1080p-s 3D-s film. Nem árt egy normális router beszerzése. Nekem 300 megás routerem van. Tenda F300. Olcsó, megbízható, nagy hatótávolságú.
2015. febr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 aleaiactaest válasza:

Sziasztok,


ugyanezzel a problémával küzdök, mint a kérdező.

300mb TP-link router, LG Smart tv. Csak a HD film akad, az avi gond nélkül megy.

Próbáltam LAN és Wifi kapcsolattal, ugyanaz az eredmény. És lassan engem is az őrületbe kerget. Valaki tudja esetleg a megoldást?

Router, PC vagy a media server (PS3) lehet a ludas?

Nagyon köszönöm

2015. febr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!