Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol tudok OLCSÓ laptopot,...

Hol tudok OLCSÓ laptopot, notebookot venni?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni laptopot vagy notebookot olcsón, nem használtat, de ha használt jó állapotban legyen!

Köszönöm a válaszokat!

( Hülye válaszokat nem kérek+ :) )



#Hol tudok olcsó laptopot #notebookot venni?
2014. jan. 19. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Olcsó laptopot attól függ, hogy mire. Olyat nem fogsz találni, ami olcsó is meg nagyon jó is. Én pl. 180.000 alatt nem is vennék laptopot, de én programozó vagyok, tehát nekem több szempont is fontos. Ha neked kevés szempont fontos, akkor többet tudsz lefaragni a kitűzött árból. De azt nem írtad, hogy számodra mi az olcsó, úgyhogy általánosságban mondom.


Ha pl. csak netezésre, játékra kell, akkor én olcsó laptop helyett inkább egy közepes táblagépet vennék a helyedben.


Ha viszont olyan dologra használnád, amihez gépelni kell, akkor az alábbi mindig nagyon fontos szempont: legyen jó a billentyűzete és ezt próbáld is ki, amikor megveszed. Ebből a szempontból ajánlható márkák (a minőség csökkenő sorrendjében):

- Lenovo Thinpad

- Lenovo többi

- Dell

- Samsung


Lehet hogy van más jó billentyűzetű márka is, de ezeken kívül mind pocsék volt, amit próbáltam. Ezt is a boltban érdemes megnézni. Ez ugye azért is fontos, mert a noti billentyűzetét nem fogod tudni kicserélni. És bizony találkozni ordenáré baromságokkal, mint például hogy a Home gomb eleve elérhetetlen helyen van, de legalább még Fn-t is kell hozzá nyomni... Tehát idegbaj kategória, ha az ember 3 mondatnál többet akar írni.


A laptopoknál általában az a praktikus, ha pici, hiszen senki nem akar 4-5-6 kilós gépet cipelni nap-mint-nap. Viszont a vékonyabb, és a pici, 12'-15' gépek (nagyjából ez a kényelmes kategória) jóval drágábbak. Ha te leggyakrabban otthon használnád, tehát nem cipelnéd napi rendszerességgel, akkor viszont nincs akkora jelentősége a súlynak, vagyis a kiválasztáskor ezzel lefaraghatsz az árból.


A másik a teljesítmény. Ha csak netezni, szöveget szerkeszteni, legfeljebb videót nézni akarsz rajta, akkor egy gyenge teljesítményű laptop is jó. Ezzel értelemszerűen megint csak le tudsz faragni az árból. Viszont arra érdemes figyelni, hogy ezt is kipróbáld vásárlás előtt, mert bizony meglepően lassú lehet egy vadiúj laptop is, főleg ha olcsó. Ha viszont fontos a teljesítmény, akkor én az Intel Core i5 szériát javaslom. Azok már meglepően gyorsak, de még az olcsó/közepes kategóriájú laptopokban is találsz ilyet. Ha picit többet rászánsz, akkor videokártyás gépet is tudsz találni, amin pár újabb játék is el-el fut, illetve a Core i5 beépített videovezérlője is bivalyerős tud lenni a drágább daraboknál. Az én notimban nincs is videokártya, de pár évvel ezelőtti játékokat maxon visz.


Amire még érdemes figyelni, az a hűtés. A jó hűtésű laptopok iszonyú drágák. Simán lehet, hogy találsz egy olyan laptopot, ami minden igényedet kielégíti, viszont ha elindítasz rajta egy videót, akkor 15 perc után túlmelegszik és lekapcsol... Játékokról nem is beszélve. Ha kifejezetten játszani akarsz a notin, akkor játékra tervezett gépet vegyél.


A HOL pedig mindegy. Ne a helyet válaszd ki, hanem a modellt. Ha megvan a tökéletes modell, akkor pedig egy internetes kereső segítségével válaszd ki azt a helyet, ahol a legjobb feltételekkel lehet megvásárolni. Nagyjából ennyi a trükk szerintem.

2014. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi ;D
2014. jan. 25. 06:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még! :D
2014. jan. 27. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!