Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows XP-t kilehet írni...

Windows XP-t kilehet írni DVD-re? Úgy értem nem baj ha nem CD-re írom? Amúgy szükséges pont 4X-es sebességgel kiírni? Ha igen mért?

Figyelt kérdés

A laptopom lemezmeghajtója nem bírja beolvasni a DVD-R-t, csak a DVD+R-t. A CD- ről nem tudom mit olvas be de a DVD+R az biztos.

Ezért DVD-re akarom kiírni az XP-t hogy bebootoljon biztosan, mert a CD-ről nem botol be.

Jól írtam azt ki mert más gépeken bebootolt (nem a laptopról írtam ki).


2014. jan. 20. 17:03
 1/5 levis56 ***** válasza:
Igen ki lehet dvd-re írni,a 4x sebesség azért ajánlott mert gyorsabb írási sebességnél nagyobb a hibalehetőség,hogy valami nem fog stimmelni a telepítésnél.
2014. jan. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

Írhatod DVD-re, is persze. Nem muszáj 4x -en, csak ha gyorsabban írod, akkor ganébb lesz a minősége és szélsőséges esetben akár hibázhat is. Egy olvasási hiba elég kellemetlen tud lenni telepítés közben.

Vannak írók, amik gyorsabban is kielégítő minőséget produkálnak. Idő szempontjából szerintem tök mindegy hogy 4x vagy 16x. Egyszer figyeld meg, alig spórolsz meg vele időt, mert az írónak írásközben többször sebességet kell váltani.

A minőségnek viszont sokat számít a lassabb írás.

2014. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm! :)

Olyan ugye van hogy CD+R?

Mert a CD-R-re is allergiás...

2014. jan. 20. 17:22
 4/5 P.O.C. ***** válasza:
Nem létezik CD+R.
2014. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok köszi!
2014. jan. 20. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!