Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » XP vagy 8.1, esetleg SteamOS?

XP vagy 8.1, esetleg SteamOS?

Figyelt kérdés

Intel P 3,0GHz HT

AMD HD4870512

2GB DDR2

x64 támogatva


Melyik op.rendszerrel járnék a legjobban? Ha írtok egyet, írjátok azt is légyszi, melyik változatra gondoltok.

Szeretnék egy Linuxot is a gépre, és gondoltam kipróbálom ezt a SteamOS-t, csak nem találtam arról infót, hogy UEFI nélkül is megy-e.



2014. jan. 22. 10:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
win7 home premium
2014. jan. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sajnos a Win7 Nekem nem nyerte el a tetszésemet, akkor már a 8 vagy inkább a 8.1

Egyébként, miért erre esett a választásod?

2014. jan. 22. 10:46
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem is P4-es gépem van és windows 7-tel nagyon szenvedett :/

Most winXP megy ( sp3-mal) mert az kevésbé terheli alapjáraton a CPU-t

Próbáltam UBUNTUT is de nem nyerte el a tetszésemet

2014. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mit akarsz te pontosan a Steam OS-től? Ha játékon kívül másra is akarod használni a gépet, akkor máris kiesik a lehetőségek közül.

Ha unod a Windowst, akkor próbáld ki a Linux Mintet vagy a Manjarot.


Hogy melyik oprendszerrel járnál jobban az elsősorban attól függ, hogy mire akarod használni a gépet és hogy milyen vastag a pénztárcád.

2014. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

SteamOS-t kipróbálni akarom, kíváncsi vagyok merre halad, milyen úton, és hogy hogyan viszi a játékokat, de mivel Linux, így csodát nem várok tőle. (egyébként Linuxnál is van 32/64 külön?)


Költeni pedig már nem igazán szeretnék erre a gépre, ha így lenne, akkor az új konfig összerakása után írtam volna meg ezt a kérdést.

2014. jan. 22. 11:18
 6/17 A kérdező kommentje:
Dualboot-on is gondolkozom, csak előtte sikerüljön kiválasztani az ost. :)
2014. jan. 22. 11:19
 7/17 anonim ***** válasza:
A SteamOS teljesen leformázza a gépet, külön felhívja rá a filgyelmeg az oldal, amikor leszeded. Nekem a Windows 7 Ultimate edition jött be a legjobban. Eleinte nem szerettem, de jelenleg ez a legjobb operációs rendszer játszani, valamint ez jelenleg mindennel kompatibilis.
2014. jan. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Általában van a Linuxoknál külön 32 és 64 bites változat. Hogy a Steam OS-nél mi a helyzet, azt nem tudom, őszintén szólva sosem láttam közelről.

Az azonban az olvasmányaim alapján is egyértelmű, hogy a Steam OS NEM teljes értékű oprendszer, következésképpen nem lehet alternatívája a Windowsnak sem. Lényegében játékkonzolt varázsol egy közönséges PC-ből.

Ezért kérdeztem és kérdezem most is, hogy mi az amit vársz tőle.

2014. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Szecsői Tibor ***** válasza:

Hirtelen utánanézve, ez a SteamOS Debian 7-re épül, és closed beta egyelőre. Szóval távolról sincs "kész". Szerintem, ha főleg játszol, hagyjál meg valami vindózt a gépeden, és dualbootban rakj fel egy "igazi" Linuxot kísérletezni (Mint, Ubuntu, Debian, ilyesmi). Minden másra szvsz hatékonyabb és kényelmesebb a Linux, mint a vindóz, de játszani sokkal macerásabb rajta. Kevés játék fut rajta natívan, a Wine meg nem Linux-szüzeknek és türelmetleneknek való :).

Esetleg, ha nem akarsz dualbootot csinálni egyelőre, nézz utána a Wubi nevezetű kis programocskának. Egy virtuális meghajtót csinál neked a vindózos partíción, amibe felrak egy Ubuntut, próbálgatni ott is lehet, és ha megunod, csak simán uninstallálod a Wubit a vindózos feladatkezelőből.

2014. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Értem, akkor szerintem dualboot lesz, Linuxfrontról a Mintre gondolok (32/64?), viszont játék szempontjából a Windowst illetve hogy 32/64 még mindig nem sikerült eldönteni.
2014. jan. 22. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!