Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hová tűnhetett egy fájl a...

Hová tűnhetett egy fájl a számítógépről? (Windows XP)

Figyelt kérdés

Egy kollégám kérte a segítségemet, hogy egy xls-fájl (amibe elég sok munkát ölt) egyszer csak eltűnt. Sajnos az Asztalon tárolta, de ez még nem ok arra, hogy úgy eltűnt, mint ha sosem lett volna. Leszámítva egy parancsikont.


Ahogy én kerestem - mindenféle siker nélkül:

- összes xls-fájt, beleértve a rejtetteket is, mindkét meghajtón, alkönyvtárakban is

- fájl neve alapján

- fájlban található szövegrészlet alapján

- 2 különböző programmal (Undelete360, Recuva) rákerestem a letörölt fájlokra mélykereséssel

- csináltam volna rendszer-visszaállítást, de mivel nem volt rendszer-visszaállító pont létrehozva, ezt nem tudta végrehajtani


Ti hogy keresnétek még?



2014. jan. 24. 08:59
 1/8 menta34 ***** válasza:

Parancsikon hova mutat? nem másik meghajtó vagy ilyesmi?


Tipikus hiba szokott lenni, hogy email mellékletet megnyit valaki, beledolgozik majd ráment a temp-re és persze, hogy nincs meg...


Esetleg ha tudod mikor dolgozott vele még időre kereshetsz.

2014. jan. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:

Arra már lehet hideg vizet inni. Ha már felülíródott az a lemezterület, akkor hiába próbálkozol Undelete programokkal.

Ezt hívják tanulópénznek. Ha gépet több ember használ ugyan azzal a felhasználói fiókkal, akkor nem érdemes a fontos adatokat fizikailag is az asztalon tárolni. Meg amúgy se. Ott csak parancsikonoknak van helye. Ha valaki számítógépekhez kevésbé értő személy használja a gépet, onnan könnyen el tudja tüntetni akarata ellenére.

Egyszer volt egy ügyfél akinek szintén ugyan ez rossz szokása volt, hogy mindent szart az asztalra rakott. Hívott, hogy nem látja adatait. Hát persze hogy nem látta, hiszen tele volt az asztal és az újabb fájlokat már nem jelenítette meg, csak az intézőbe lehetett megtekinteni. :D

Ha meg annyira fontos egy munka nem árt több helyre menteni, mert önhibán kívül is történhet baj, akár egyik napról a másikra tönkremehet a merevlemez.

2014. jan. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát ez az! Hogy az Asztalra mutat a parancsikon. És tényleg ott is volt a fájl. Azt elfelejtettem írni, hogy nem látszik az Asztalon most már parancsikon sem, csak a keresés során adja ki, hogy van egy 1 KB-os parancsikon-fájl.

De ha más helyen is lenne a fájl, akkor miért nem találom máshol sem? Állítása szerint pen-drivre sem szokott dolgozni.


Azt meg hiába mantrázom, hogy az Asztalt felejtsék el. Nekik úgy kényelmes. (Amúgy nem az.)

2014. jan. 24. 11:11
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja! És nem levél melléklete volt. Tutira ő hozta létre.

Használat és törlés ideje szerint is sorba raktam a fájlokat. Úgy sincs meg.

A két adat-helyreállító programmal ugyanígy jártam el.

Én már azt sem bánnám, ha nem tudja visszaállítani töröltből. Csak legyen valamilyen jel! Mert így most úgy tűnik, hogy ez a file sosem létezett. Leszámítva a parancsikont.

2014. jan. 24. 11:16
 5/8 P.O.C. ***** válasza:
Nem tette véletlenül rejtetté? Kapcsold be a rejtett fájlok megjelenítését és keress rá úgy.
2014. jan. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Természetesen a rejtetteket is kerestem.
2014. jan. 24. 11:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Az Excel is emlékszik az utoljára megnyitott fájlokra.


Ha hetek munkája van benne akkor talán mégis érdemes ráereszteni vmelyik undelete programot, de ezrelék nagyságrendű az esélye a visszaállításnak.

2014. jan. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ráeresztettem. Kettőt is. Még csak nem is találja.
2014. jan. 24. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!