Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kitörölhetem a Win7-et Lubuntu...

Kitörölhetem a Win7-et Lubuntu mellől?

Figyelt kérdés
Bővebben: Több partíció van a gépen és az érdekelne, hogy hogy érdemes megszabadulni a wintől? Telepítsem újra a Lubuntut, vagy egyszerűen formázhatom a c-t? Továbba ha formázom, akkor kell-e grubot frissíteni vagy valamit konfigurálni Linuxon? És mennyire probléma, ha a Lubuntu a HDD közepén van? Jelenleg így van particionálva: [link]

2014. jan. 27. 20:46
 1/7 Lakatos István ***** válasza:
49%
Én a helyedben a Linuxot is újratelepíteném, mert akkor lenne összesen három partíciód: (/, /home és swap) és ezért nem lenne szükség extended partícióra.
2014. jan. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tom Benko ***** válasza:
100%
Ububtuból formázd a wines partíciót, a GRUBból meg vedd ki az oda mutató bejegyzést. Ennyi.
2014. jan. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kovpet ***** válasza:
49%

Ha végleg meg akarsz válni a Windowstól, akkor én úgy csinálnám, hogy (egy teljes mentés után!) az sda1-re, mivel ráfér, gondolom, áttenném a Linuxot és arról bootolnék. Ha minden OK, akkor leszedném az összes többi partícitót és visszapartícionálnám úgy, ahogy tetszik.

Ha nem férsz el a sda1-en, akkor a sda2-t is felhasználnám. Ha így sem, akkor több lépésben kell, vagy az adatokat ideiglenesen ki kell tenni valami alternatív helyre, pl külső diszkre.

2014. jan. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

István! Igen, én is az új telepítésen agyalok. Legalább picit rendbe tenném ezt a káoszt.


Tom! Ennek a megoldásnak nincs semmilyen hátránya? Nem gond, hogy az os előtt és után is van partíció? Merevlemez szempontjából kérdezem. Valamiért bennem ez rögzült, hogy elől legyen az os és utána a többi. De lehet, hogy ez csak az én rigolyám.


Kovpet! Így van, végleg búcsút intenék a winnek és ez a teljes mentés kiváló ötlet. Mivel lehetne menteni? Még 10.04-en a Remastersys-t használtam és nagyon jó volt, de az nincs már. Kendek Rendszerment-jét próbáltam pár hónapja, de valamit elszúrhattam, mert nem az elképzeléseimnek megfelelően sikerült. Az sda5-öt szeretném megtartani, mert az 2 éve ilyen fotó- filmgyűjtő partíció, ide akár ki is menthetném azt a pár gigát win-ről és Lununturól is.

2014. jan. 28. 20:47
 5/7 kovpet ***** válasza:

Sima rsync-kel le tudsz menteni akármit, nem kell semmi extra. Mondjuk egy külső winyóra.

Lehet, felesleges az újrapartícionálás, de én azért magamnak megcsinálnám, ha hosszú távra terveznék. Így szebb :)

2014. jan. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:

A GRUB legyen az aktív partíció elején, az majd tudja, hogy mi hol van. Az "OS legelöl" marhaság még az antik wines időkből ered, az xp már biztosan lehetett akárhol (csak egyes béna programozók hardkódolták a C:\ útvonalat).

Ha mégis ragaszkodsz ilyesmihez, akkor egy liveCD-ről bootolsz, rsync-eled a régi rendszert egy külső tárolóra, particionálsz, visszaírod a rendszert, frissíted a GRUB bejegyzéseit, és voilá.

Linuxot újratelepíteni? Nem érdemes.

2014. jan. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor valószínű, hogy rsync-el előre teszem.


Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2014. jan. 29. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!