Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Magyarországon miért van még...

Magyarországon miért van még mindig tápegység mánia?

Figyelt kérdés
Itt is a kérdések fele erről szól, és a válaszadók is előszeretettek okoskodnak róla. Külföldön 5 éve (!!!) lecsengett. Ennyire fejlődő ország lennénk, hogy ennyit késik az IT divat? Majd csak 2019-ben lesz a "ne frissítsd a drivert, ha nincs problémád" korszak nálunk?
2014. jan. 30. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem mánia van, csak sok tudatlan ember, akiknek fogalma sincs róla, milyen paramétereket kell nézni tápegység vásárlásakor. Sajnos ezt nem tanítják nálunk, csak informatikai suliban, külföldön meg lehet, hogy van róla szó.
2014. jan. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A driverfrissítésnél nem tudom, mire gondolsz, mert pl a vga driverének frissítése sokszor jár gyorsulással.
2014. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A tápegység fontos része a gépnek, miért ne kérdezhetnének róla?

Aki nem tudja, hogy mi alapján válasszon és mik a jók, az inkább kérdezzen, minthogy rosszat válasszon.


Emellett nálunk a számítástechnika oktatás alig jobb a semminél. Gyakorlati oldalról pedig egész pontosan egyenlő a semmivel.

2014. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 P.O.C. ***** válasza:

Kérdező: Mert nyugaton hogy van? Elmagyarázhatnád! :)

Vagy ott nem érdekli az embereket a téma? Ha megsül miatta a gép, csikkzsebből vesznek egy másikat? Vagy eleve nem hoznak forgalomba ennyi hulladékot, mint nálunk? Vagy tanítják az iskolába?

Komolyan kíváncsi vagyok..

2014. jan. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

biztos nagyon vagja a dolgot...

miert ne lehetne megkerdezni?

Vargane azt cso :D

2014. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Azért mert a sok majom megveszi a drága tápegységeket, és itt örül neki, hogy milyen szar az összes olcsóbb táp.

(napokban szedtem szét egy chieftec tápot, az összes kondija ki volt nyílva, mint a tubarózsa...)

Na ennyit a drága tápokról.

Igen, tényleg kellene tudni, milyen tápot kell a gépekhez venni.

És nem mindenkire rásózni a drága vackokat, teljesen feleslegesen.

Mást se tudnak itt is pofázni, csak a kogyegenyazszar.

Bőven elvisz sok évet is egy teljesen mezei, alap konfigot.

2014. jan. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 P.O.C. ***** válasza:

Bírom már az ilyeneket mint te, akik mindig pár elszigetelt esetből indulnak ki, a globális statisztika helyett.

Én is láttam már új BMW -t az útszélén olyan elektronikai hibával, hogy a műszerfal semmire se reagált. Mégsem kezdek el fórumokon vergődni, hogy a BMW milyen szar autó, ha egyszer nem igaz.

Dolgoztam 2 évet munkafellevőként egy számítás- és nyomtatástechnikai szerviznél. Elég lett volna látni a e-hulladék tárolónkat, hogy mennyi volt benne normális táp és mennyi volt benne a javítatlan 3 ezer forintos hulladék. Igencsak átértékelődtek volna benned a dolgok, és nem terjesztenél hülyeségeket. És akkor még nem is számolom bele az egyéb hibákat, amik ezek a ganék okoztak.

Amik itt és a többi fórumon elhangzanak csak jó tanács, hozzáértők tapasztalataikon alapul, akik nem fél tucat gépet láttak már életükbe szétszedve. Nem kötelező megfogadni, használhatsz akár vargáné tápot is, nem az én bajom lesz. Csak kérlek ne terjeszd a hülyeségeidet, hogy mást is bevigyél csőbe rogyos 3-4 ezer forint árkülönbségért, ami eltörpül egy 100-120 ezer forintos konfighoz képest.

2014. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha az a táp nem egy Chieftec lett volna, akkor elképzelhető, hogy a kondik púposodásán túl a gépet is magával viszi.

Mivel a Chieftec nem gyárt tápot, csak másokat által gyártott alkatrészeket épít be a tápjaiba, nagy különbségek vannak a szériák között is.

Az, hogy egy Codegen is elvisz egy alap konfigot...igen, lóval is lehet szántani meg traktorral is.

2014. jan. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Itt most arról van szó, hogy külföldön ugyanúgy végigment ez a népoktatás, mint ami itt folyik, csak sok évvel ezelőtt. Azt nem tudom, hogy mára az emberek megtanulták, hogy mit kell venni, vagy csak már senkit nem érdekel. Nem is lényeg. A lényeg az, hogy a nagy hype mekkora késésben van. Elvileg mi is "nyugat" vagyunk már, meg Európai Unió, mégis leragadunk néha.


A drivereket csak példának hoztam, külföldi oldalakon manapság az a divat, hogy azt mondják, hogy drivert frissíteni csak akkor szabad, ha konkrétan olyan hibát orvosol, ami miatt neked hátrányod származik. Ellenkező esetben túl nagy a kockázat, nem szabad frissíteni. Ebben van is igazság, meg nincs is, nem is kell ezt nekünk eldönteni, csak egy példa volt, hogy ez is egy olyan hype, mint 2008-ban a tápegység volt. Vajon mikor ér ide?


Aki kérdezi, honnak jönnek ezek: amd fórum, nvidia fórum, my digital life, techpowerup, tom's hardware, rage 3d, guru 3d és a többi. Lehet szemezgetni, nem csak a prohardver.hu meg a pcguru online létezik ám.

2014. jan. 31. 17:10
 10/10 P.O.C. ***** válasza:

Hát itt a driver frissítési láztól nem kell egyelőre tartani. Olyan a színvonal, hogy sokan örülnek ha a hardverhez kapott CD-ről fel tudnak valamit telepíteni. :D

A VGA driver frissítés amúgy fontos lehet, mert gyakran okoz teljesítmény növekedést, és néhány játéknál jelentkező bugot is javít. Mondjuk én már egy éve nem frissítettem, nem nagyon játszok, csak pár régebbi Online FPS -el, ha rám jön a kényszer. :)


"Elvileg mi is "nyugat" vagyunk már, meg Európai Unió, mégis leragadunk néha."


Bocs, de én nem nagyon érzem hogy itt van az EU. Egyenlőre csak azt látom, hogy egy csomó olyanba beleugat, ami nem feltétlenül szolgálja az ország javát, inkább ellenkezőleg az "igazi" nyugatnak kedvez, néhány virágzó magyar iparág ellehetetlenítésével. Le merném fogadni hogy EU tagság nélkül is ugyan itt tartana az ország, ahol most. Bocs a OFF -ért, tudom ez nem politika rovat.

2014. jan. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!