Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a jobb videókártya?...

Melyik a jobb videókártya? Nvidia Gforce 1024 MB GT 610, avagy Gainward Nvidia 1992 GF 430GT 2048 MB?

Figyelt kérdés

Gt610-es Memória órajele: 1333Mhz

Processzor sebessége: 810Mhz


64 bites kártya

----------------------------------

430GT Memória órajele: 535MHz

Processzor sebessége: 700MHz


128 bites kártya


Tudom hogy 1 giga az egyik meg 2 giga a msáik,de ez mennyit számít?


2014. febr. 1. 04:24
 1/7 anonim válasza:

Sajnos ha a mostani játékokra akarod használni, akkor elég gyengus mindkettő. Lényegében, a bit számít nem az hogy hány gigás. Úgy emlékszem így magyarázta el nekem a boltos amikor vettem:

Geforce Valamilyen 2 GB/ 64 Bit

Geforce Valamilyen 1 GB/ 128 Bit

Geforce Valamilyen 1GB/ 256 Bit.


A legalsó a legerősebb. Miért? Ha a GB okat felcseréled emberekre, 1GB/1000 ember a Biteket meg hidakra 64bit/ 1 híd, akkor az elsőn nagyon kevés ember tud átmnenni mert ott egy híd van és 2000 ember mire átmegy az sok idő. A második és harmadik esetben már 2x és 4x annyi ember tud rohanni, tehát gyorsabban átérnek, nagyobb az adatátvitel. Tudom hogy szájbarágós, de jó hasonlat.


Geforceknál meg annyit tudni kell, hogy az első a sorozatszám 2-3-4-5-6 a második két szám pedig az "erősséget" jelenti. 30-ig nem nagyon ajánlják játékra.

Tehát ha van egy Geforce 430 GT, egy 610 GT akkor a geforce 430 erősebb, csak régebbi. Minél nagyobb a máspdik két számjegy, annál erősebb a kártya és aztán már csak a biteket kell figyelni.

2014. febr. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A memória mérete itt azért sem számít annyira, mert pl. a gt610-en hiába van 1GB memória, ha a gyengeségéből adódóan nem képes kihasználni. Az ilyen kártyákra azért tesznek 2-4 GB grafikus memóriát, mert azok akik nem értenek hozzá, csak a grafikus memória méretét nézik, gondolván "milyen jó vásárt csinált", aztán jól ráfázik, mert azt nem nézi, hogy a rajta lévő memória lassú, illetve, h a GPU nem is elég erős hozzá. Ez nevezik "parasztvakításnak". Amit figyelni érdemes a kártyáknál:


Memóriabusz mérete: ? bit (ha lehet >=128 bit legyen)


Memória típusa: DDR?


Memória sávszélesség(Memory bandwidth): ? GB/s, minél nagyobb, annál jobb


Single presision compute power: ? GFLOPS, minél nagyobb, annál jobb


Double presision compute power: ? GFLOPS, minél nagyobb, annál jobb


Pixel fill rate: ? Gigapixels/s, minél nagyobb, annál jobb


Texture fill rate: ? Gigatexels/s, minél nagyobb, annál

jobb


Compute units: ? db, minél több, annál jobb


Color ROPs: ? db, minél több, annál jobb


Z/Stencil ROPs: ? db, minél több, annál jobb


Stream processors: ? db, minél több, annál jobb


Texture units: ? db, minél több, annál jobb


DirectX támogatás: mindenféleképpen DirectX 11 !!



Ezek az adatok, határozzák meg nagymértékben a kártya teljesítményét. Elég szembetűnő különbségek vannak mondjuk egy GT610 és egy HD7770 között, bár utóbbi háromszor annyiba kerül, mint a másik.

Az itt megadott kártyák közül egy sem egy izomgép. Ha csak ezek közül választhatsz, akkor a GT430-at mondanám, de 1GB-os változatot keress belőle, mert a több memória felárát kidobod az ablakon. Kártyát ajánlani pedig csak úgy lehet, hogy tudjuk milyen árkategóriában kell gondolkodni. A GT430-nál kicsivel drágábban ott van a gt630(128 bites legyen!), vagy a HD6670. Persze lehet kompromisszumot is kötni és alacsonyabb grafikai beállításokkal, felbontással játszani, arra a gt430 is elfogadható, illetve ha alacsony felbontású monitorod van. Nekem 1152x864 a monitor felbontása, és emellett használok egy Intel HD Graphics 2500-at, ami valahol a GT610 szintjén van. Ezzel az alacsony felbontással, mindent maximumra tekerve, csak az élsímítás van 4x-es értéken megy a Portal 2 ~30-35 fps-sel. Persze ha lehetőségem lesz, teszek a gépbe egy dedikált GPU-t, de most még nincs. Bár szerintem ezen a felbontáson a COD-ok is mennének mediumon. Ha FullHD monitorod van, akkor mindenféleképpen keress erősebbet, de ha pl. olyan monitorod van, mint nekem, akkor azt mondom, h határeset. De ha tudnál többet is kártyára áldozni, tedd meg mindenféleképpen.

2014. febr. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ilyen max 15.000 forintra gondolok.Szerencsére olyan weboldalt találtama hol a kiszállítás ingyenes, és nem észrevehető az ártöbblet belekalkulálása a termékekbe az ingyenes szállítás miatt, max 300forint.


Kidobom a kártya felárát ha nem 1 gigásat veszek hanem kettőt? Ezt csak félig értem.Sokkal erősebb akkor egy 1 gigás 128 bites kari mint egy 2 gigás 128 bites? Ez egész biztos?


szeretnék minden infót megtudni nehogy potyára kidobjam a pénzemet az ablakon.

2014. febr. 1. 22:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, de ebben az árkategóriában nincsenek olyan erős kártyák, amik ki is tudják használni a 2 GB videomemóriát. Azt a plusz összeget, amit a +1GB VRAM-ért fizetsz, azért dobod ki az ablakon, mert a kártya sohasem fogja (ki)használni.
2014. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
<= 15k árkategóriában én a GT630-at mondanám, viszont 18k-ért már van a pcx-nél Radeon R7 240 is, amin már GDDR5 memória van.
2014. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mivel erősebb egy ddr5-ös egy ddr3tól? komolyan kérdezem, mert nem értek hozzá
2014. febr. 4. 00:54
 7/7 anonim ***** válasza:
a gyorsabb memória sokat dob a kártya teljesítményén
2014. febr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!