Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megnéztem, hogy mennyi helyet...

Megnéztem, hogy mennyi helyet foglalnak a fájlok a winchesteremen és lényegesen kevesebbet ír, mint amit foglaltnak észlel a Sajátgép (ahol a meghajtókat látom). Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Tehát a maximum kapacitása 375GB és 303GB-ot használok, ettől függetlenül 33,7GB-ot ír szabad helynek. Lehetséges, hogy ezek rosszul sikerült törlésnél megmaradt fájlok? Nemrég töröltem egy játékot, de törlés rosszul sikerült, így manuálisan töröltem ki a mappájából a dolgokat. A 33GB-os játékból kb. 25GB törlődött, majd miután újratelepítettem és ismét megpróbálkoztam a törléssel már az egész játékot letörölte, így furcsa, hogy ez előző törlésből kevesebbet törölt le, mint a játék volt. Tehát most van kb. 40GB valami a HDD-n és nem tudom, hogy mit tudnék vele csinálni, mert a fájlokat már nem látom az intézőben. Hogyan lehetne ezeket a fájlokat törölni? Előre is köszi a segítséget :)
2014. febr. 2. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Felesleges fájlok takarítására nagyon jó szoftver a CCleaner. Ezt mindenképp futtasd. Ha meg az automatika nem elég hatékony, akkor kézzel is felkutathatod a nagy fájlokat a SpaceSniffer segítségével.
2014. febr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Futtattam mindkettőt, nem lett jobb a helyzet. Ha a Sajátgépben nézem meg akkor azt írja, hogy 331GB foglalt, de ha megnyitom a meghajtót és CTRL+A-val megnézem az összes fájl méretét 303GB-ot ír. Nagyon jól jönne az a plusz hely :/
2014. febr. 2. 12:27
 3/10 anonim ***** válasza:

A SpaceSniffer az nem automatikus. Megmutatja hogy mely mappák mekkora helyet foglalnak, így fel kéne hogy tűnjön hogy mi az ami elfoglal akkora területet.

Ha az sem mutatja meg, akkor lehet valami fájlrendszerbeli zavar van nálad. Ez esetben még futtass le egy scandisket.

2014. febr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A SpaceSniffer is csak 303GB-ot mutatott, nem tudtam törölni semmit :(
2014. febr. 2. 12:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Értem. Hát akkor scandisk. Azért még egy Hard Disk Sentinelt indíts el és olvasd el a szöveges értékelését.
2014. febr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Volt scandisk, hd sentinel pedig ezt írja: A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.


Nincs szükség beavatkozásra.


Nem értem mi foglalja le a helyet...

2014. febr. 2. 13:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát mindent megcsináltál ami nekem eszembe jutott kifogytam sajna, várjuk a többieket ide :)
2014. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, remélem valaki találkozott már ilyen problémával és tudja a megoldást :)
2014. febr. 2. 13:13
 9/10 anonim ***** válasza:

ezzel takarítsd ki a már felesleges fájlokat

[link]

(előtte mindenképpen javasolt egy Rendszer-visszaállítási pontot létrehozni! és elfogadni, hogy maga a program is hozzon létre egy regedit másolatot)

ha még is valami rosszul sülne el, pl. egy pill. áramszünet vagy hasonló...

2014. febr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok! Látom nem mai a téma, de nekem is most lett ilyen problémám és kicsit gondolkozva rájöttem a megoldásra, így megosztom, hátha másnak is hasznos.


A rendszer-visszaállításhoz van lefoglalva egy bizonyos mérete a partíció(k)nak.


Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Rendszer

Itt a Rendszervédelem pont alatt láthatod, hogy melyik meghajtón van bekapcsolva illetve kezelheted, hogy mekkora legyen a maximális méret, amit felhasználhat, vagy legextrémebb esetben simán kikapcsolhatod. Üdv.

2015. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!