Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudnám kijavítani a...

Bonanno kérdése:

Hogy tudnám kijavítani a kékhalált?

Figyelt kérdés

Mikor bekapcsoltam a gépet nem indult el.

Bejön a speciális indítasi lehetősegek (csökkentett mód,stb..) it barmit kivalasztok bejön kb. fél másodpercre a kék képernyő a kék halál hibaüzenetével...

Unmountable_boot_volume

Stb.stb....

Talán az ujratelepítes segítene de a winchesteren fontos adatok vannak amik többet érnek nekem mint a gep maga.

Szóval olyan megoldas kene amivel legalább olyan allapotba tudnam hozni a gepet hogy legalább az adatokat at tudjam tenni egy pendrive-ra es nincs meg annak a kockázata hogy serul valamelyik partíció.

Előre is köszi a segítséget!



2014. febr. 2. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is nézd meg hogy a BIOS-ban látszódik e a merevlemez. Ha nem, akkor ellenőrizd a csatlakozásokat (és imádkozz) ha látszódik, akkor próbálj meg egy Live Windows vagy Linux CD-ről bootolni vagy tedd át egy másik gépbe onnan és mentsd le ami menthető.

Ez pedig egy vélemény: hatalmas felelőtlenség hogy fontos adatokat csak egy helyen tárolsz. Ezen mindenképp változtass.

2014. febr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Latszik a biosban. És ha bootoltam utána hogyan tovább?
2014. febr. 2. 14:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a Hirens Boot CD-t szoktam használni. Ezen van Bootolható WinXP ami USB támogatással is rendelkezik (tehát használhatod a pendrive-ot) A TPB-en keress rá 15.2-es változat van lent leghamarabb.


Viszont akkor már gáz van ha nem látod innen a meghajtó tartalmát mert akkor a fájlrendszer összehullott. Ha ez a helyzet akkor még megpróbálkozhatsz az NTFS GetDataBack programmal egy másik gépről vagy pedig elviszed a HDD-t adatmentő céghez.

2014. febr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ ki próbálom.
2014. febr. 2. 15:36
 5/10 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam valamit. Betettem egy xp cd t es bebootoltam.

A rendszer a D partícióra van telepítve van meg egy c meghajto a rendszer szamara fentartott es egy e ami szabad

Mikor az xp telepítésénél ki kell választani hogy melyik particióra telepítsen a c es az e mellett ott vanhogy NTFS viszont a D mellett amin a rendszer van az van ott hogy unkown.. Nem tudom ez jelent e valamit.

Es meg 3 kerdes. Ha en az E partícióra feltennem az xp t akkor mukodne e? Megmaradna e az ami a D n van? Es el tudnam e erni utana a frissen feltett rendszeren keresztul?

2014. febr. 2. 16:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha ismeretlen a fájl rendszer sajnos akkor a rendszer partíció fájlrendszere összefosta magát :(


Ha feltelepíted az E meghajtóra természetesen a többi meghajtó tartalma is megmarad, azonban szerintem a korábbi rendszer partíciódat nem fogod tudni elérni (ne legyen igazam!) ha ráklikkelsz a sajátgépben valszeg azt fogja kérni hogy formázd meg.

Ebben az esetben jöhet utolsó reményként az NTFS GetDataBack programja.

2014. febr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :S

és ezzel az ntfs getdataback nevű programmal csak ugy oldható meg az adatmentés hogy ha 2 winchesterem van és a sérültet teszem be másodlagosnak a programot pedig a jóra teszem?

2014. febr. 2. 18:44
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Sikerült a gép működik mostmár és az adataimat sikeresen lementettem az NTFS GetDataBack nevű programmal az egyik meghajtóról a másikra. Semmit nem veszítettem el. :)
2014. febr. 3. 12:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Nagy szerencséd volt, remélem tanultál belőle (minimum 2 helyen legyenek meg a legfontosabb dolgok)
2014. febr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tanultam belőle úgyhogy be is szereztem egy pendrive-t és Tényleg szerencsém volt :D

Annyira megörültem hogy el se hiszem :)

2014. febr. 6. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!