Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen alaplapot ajánlotok,...

Milyen alaplapot ajánlotok, amit ha ma megveszek, hosszú ideig jó lesz nagy játékokra?

Figyelt kérdés
Nekem az a lényeg hogy olcsó legyen,tőlem lehet AMD-s Inteles, bármilyen, csak kezelje a legkisebbtől a legnagyobbig a processzorokat.Nekem ilyen kéne, amibe bármilyen procit szinte bele tehetsz a gyártóján belül.Biztos nem oclsók de szeretnék egy ilyet.Számítógép zsenik,kérlek titeket segítsetek, szeretnék össze pakolni egy gépet szép lassan 2 hónap alatt.Nagyon fontos lenne.

2014. febr. 4. 00:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja igen és ne olyat linkeljetek kérlek,ami megy kifele és nem gyártják.Mostani alaplapot szeretnék, amit olcsón meg is kapnék és tudnám fejleszteni szép lassan.
2014. febr. 4. 00:47
 2/12 CspCsj ***** válasza:

Bocs de többször is ellentmondasz saját magadnak:

"Nekem az a lényeg hogy olcsó legyen"

majd

"Biztos nem olcsók de szeretnék egy ilyet"

végül

"Mostani alaplapot szeretnék, amit olcsón meg is kapnék és tudnám fejleszteni szép lassan"


A végén a fejlesztést gondolom a teljes gépre érted, nem csak az alaplapra.


Egy hozzávetőleges összeget mindenképpen írj, hogy ne fussunk ki a keretből, és a kérdésben említett "hosszú ideig jó legyen", az hány évet jelent? (ez is befolyásolja az eredményt)

2014. febr. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2 évig elég lenne ha ilyen battlefield4 vagy picit erősebb játékokat elvinne.


FM2-es alaplapokba gondolkodom, Gigabytegyártónál.


például ez: [link]


A lényeg,hogy egy erős FM2-es gépem legyen avagy FM2+-os bár nem tudom hogy FM2+os alaplapba mehetnek e az FM2-es procik....sokat kell még tanulnom...nagyjából már értem ezt az egészet,de van mit tudnom még... 20.000 forint környékű alaplap legyen AMD-s az a lényeg.Az intelt nem győzném cserélgetni évente...

2014. febr. 4. 05:18
 4/12 CspCsj ***** válasza:

Két év szerintem nem hosszú.

Az FM2 olcsó és elég jóra is lehet fejleszteni a teljes gépet.

Alternatívái az AM3+ Bulldozer szériás processzorok, nagyobb teljesítménnyel, persze éppen ezért drágábban.


Keretet nem írtad, esetleg mekkora monitort szeretnél, vagy milyen van.

2014. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 CspCsj ***** válasza:

Bocs, lehet hogy félreérthető voltam: az egész gépre értettem a keretet.


Az általad említett alaplap kiváló, de éppen annyira fontos, hogy milyen egyéb feltételekhez kell igazodni:

-monitor+felbontás amivel szeretnéd használni

-videókártyából mennyire extrát szeretnél (a teljes gépre szánt keret nagyban befolyásolja)

-fogyasztás a felhasználási idő függvényében

-ahogy mondják - az ördög a részletekben rejlik - stb.

2014. febr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem egyszerre hanem apránként rakom össze kb egy hónap alatt.


Videókártyát 1 gigásat akarok ddr5-ös 128 bites minimum,bár a 256-osra pályázom.


6 magos procit akarok AMD FX-6100-as modellt.


Egy chieftes tápegységet minimum 500W-osat


Monitorom is van AOC márkájú használtan vettem 6 rongyért LCD,és elég szép képet ad.De full hd monitorra pályázok későbbiekben.


A ramokat is megszerzem idővel... szerintem olyan Márciusban bírom összerakni.meg a további dolgokat.Lehet nem is veszek gépházat , felszerelem a falra design-osan ledekkel fűszerezve az egész konfigot :D haha tök jól mutat haveromnál...


Eladom az am2-es dupla magos 5200+-os gépemet 40 rugóért, azt meg beforgatni ebbe... tudom hogy kevés na de még van egy ddr2-es ramom 2 gigás 800 megaherces, eladom azt is 5000 forintért....szép lassan meg gyűjtöm.De menyasszonyommal filmezni szoktunk esténként és ha el adom a gépem, de nem lesz elég egy újabb gép összerakására akkor el kell viselnünk egy pár napot vagy 2 hetet akár 3-at is gép nélkül... ez benne a rossz.De ha a pénz meglesz az utolsó alkatrészre is,összerakom és már nagyon várom.


Az alaplapot megvettem holnap hozz a futár, már most látom ahogy leesik az állam kibontáskor, tehát az letudva...

2014. febr. 4. 22:20
 7/12 A kérdező kommentje:
AMD FX-6300 Piledriver Black Edition AM3+ BOX - FD6300WMHKBOX
2014. febr. 4. 22:23
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként tápegységből hányast vegyek? mennyire van szüksége az alaplapnak?
2014. febr. 5. 03:49
 9/12 A kérdező kommentje:
500w elég?
2014. febr. 5. 03:50
 10/12 CspCsj ***** válasza:

Az FM2-es alaplapba amit írtál, az FX-6100-as processzor sajnos nem szerelhető bele - más a foglalata.

Pont az ilyen helyzetek elkerülésére érdemes legelőször az igényeket felmérni:

-filmnézés (FullHD), internetezés, 5 évnél régebbi játékok (nem FullHD)- erre elég egy 50ezer alatti új gép

-új játékok (FullHD) - na ez megdobja az árat és 90ezer fölött járunk, persze határ a csillagos ég


Na vissza az elejére:

FM2 foglalatos alaplapba FM2 foglalatos processzort nézz (Athlon x4 760K elég, esetleg A10-es szériából, bár főleg a processzorba integrált középkategóriás videochip miatt drágább, de te úgyis külső videókártyát használsz)

Memóriából legalább 2x4GB 1600MHz-es legyen.


Ha 6-8 magos gép a cél, akkor FM2 kiesik, marad az AM3+ foglalat köré épülő alaplap és FX szériás processzor.


A többi már csak hab a tortán.

2014. febr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!