Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Winchester vagy egyéb hiba?

Winchester vagy egyéb hiba?

Figyelt kérdés

A probléma hirtelen jelentkezett a minap.

Konkrét példa: másolás közben meg-meg áll másodpercekre. Amikor éppen nem áll, tökéletesen dolgozik de időről-időre megtorpan. Természetesen ez másoláson kívűl is, minden folyamatban megfigyelhető. Így most legalább 3X annyi időbe telik minden, mint korábban. Komolyabb mozdulatok percekre is megakasztják (pl játék közben).

Első körben újratelepítettem mert már amúgy is aktuális volt, de nem segített.

Egyetlen teszt hozott eredményt, a winchesteré. Elérési idők néha túl magasak, különböző pontokon nehezebben olvas.

Mindenképp a winchester a hibás vagy okozhatja más is a problémát?

Ha a winchester a hibás akkor használhatom e még v mentsek amíg lehet?

Válaszokat előre is Köszönöm!


2014. febr. 14. 00:20
 1/5 anti paladin ***** válasza:

A vinyó a legvalószínűbb. Hdd sentinellel tudod ellenőrizni az állapotát.

Azért a legfontosabb cuccaid sztem mentsd le, pl. a google drive segítségével 15 giga netes tárhelyet kapsz, oda elég sok minden fér el.


Akár a táp is lehet ludas, annak a feszültség értékeit aida64-gyel tudod ellenőrizni de ennek kisebb a valószínűsége mert akkor egyéb instabilitás is fellépne. Viszont ha már úgyis benne vagy, nézd meg az értékeit, baj nem lehet belőle és pár perc alatt megvan.

2014. febr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

HD Sentinellel kezdtem. Kondíciója 99% s 1 hibás szektor található rajta. Semmilyen hibát nem jelez.

Az olvasás teszten látszott csak hogy valami nem stimmel. Néhány szektort nehezebben olvasott. Többször is lefuttattam de minden esetben más más szektoroknál jelentkezett a probléma. Gondolom a fej hibája lehet.

Közben bekötöttem 2 másikat is, összehasonlítás képp. Az egyik egy régi laptop winchester (57%-os kondícióval, 39 rossz szektorral, most erröl fut a rendszer) a másik egy új külső (100%).

A laptopé is mutat nagy ritkán hasonló hibát de mégis gyorsabb, a külső pedig ugye hibátlan.

Elleneben a tesztsorozatok után hangyányit javult a helyzet. :)

Most sem az igazi de vmivel jobb értékeket produkál.

Ennek ellenére kimentek mindent s valszeg kicserélem.

2014. febr. 15. 10:37
 3/5 A kérdező kommentje:

Ellenben érdekelenének a táp értékei is. Ha a lakásban fel vagy le kapcsolnak fogyasztókat, akkor az esetek nagy százalékában egy pillanatra eltűnik a kép a monitorról.

Nem kapcsol ki s be, csak mint ha a jel szűnne meg egy másodpercre.

Nemrég cseréltem s a régi CRT-nél nem tapasztaltam ezt.

Gondolom ez a tápra is hatással lehet. Mily módon ellenőrizhetem?

Egy szünetmentes táp megoldaná ezt a problémát?

Előre is Köszönöm!

2014. febr. 15. 10:56
 4/5 anti paladin ***** válasza:

Az elektromos hálózat ingadozásait max akkor tudod csekkolni ha konyítasz a villamossághoz.

A hálózat fogyasztók általi rángatása nem tesz jót a tápoknak, főleg ha valami rosszabb, gyengébb minőségű eszközről van szó. Ezeket az ingadozásokat valamilyen szinten szűrik ugyan de pl. egy fogyasztó bekapcsolásakor történő kilengést csak kismértékben képesek áthidalni a kondik.

A szünetmentes tápokkal (ups) kivédhetők az ingadozások, pont erre találták ki őket.

2014. febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm!
2014. febr. 15. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!