Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Bootolási probléma. RÉszletek...

Bootolási probléma. RÉszletek lent. Valakinek valami ötlete?

Figyelt kérdés
A sztori röviden: Külön particióra felraktam egy XP-t, utána nem látta a WIN7et az MBR. XP-n belül valami gyökér programmal megpróbáltam hozzáadni, restart és azóta azt csinálja a gép, hogy elindul, bootválasztó nincs, alul megjelenik egy töltőcsík (ami igazából fura Ű betűkből áll) és a felénél gondol egyet a gép és újraindul. És ez mehetne az idők végezetéig. XP-s lemezzel próbáltam helyreállítási konzolt indítani, de persze a WIN7be nem enged be, WIN7es lemezem nincs és nem is tudok kiírni. Most Ubunturól vagyok (Notebook, lemezolvaasó nélkül). A következő tippem az lenne, hogy megpróbálok kiírni USB-re egy WIn7et de ez alatt a gyyökér Ubuntu alatt semmi nem olyan egyszerű. Valami konkrétat mondhatna valaki. ELőre is köszi és bocs, hogy ilyen hosszúra nyújtottam.

2014. febr. 16. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT="Windows7 Professional" /fastdetect


1 win7 telepit

2 xp telepit

és nincs probléma

2014. febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
EZ mind és szép és jó. Próbáltam újrarakni az XP-t, de a formatálás/fájlok másolása után ugyanúgy nem bootol be, ergo a windows telepítése sem folytatható. Szóval tulajdonképpen az MBR-rel van valami gebasz. Most próbálok win7es lemezt szerezni, annak a helyreállítás konzoljában megpróbálok majd egy fixmbr-t de addig várom az egyéb ötleteket. Egyébként köszi a boot.ini tartalmát, hasznos lesz még a jövőben. :)
2014. febr. 16. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:

igazából a linux mbr nem engedi


törölted a partíciókat?


Hiren's BootCD t próbáld letölteni másik gépel majd ki írni és arrol boot olni azzal helyre tudod hozni a hibát


és utána már telepíthetsz .

2014. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Időzben kaptam 2 lemezt, amivel megpróbálom belépni a helyreállítási konzolba, erre közölte velem, hogy "This version of system recovery options is not compatible with the version of Windows you are trying to repair." Komolyan ott tartok hogy szét....szom az egész gépet és kivágom a p****ba az egészet.
2014. febr. 16. 15:01
 5/6 A kérdező kommentje:
JA egyébként köze nincs a másik gépnek semmiféle linuxhoz. 2 winchesterem van, egy 500gigás meg egy 80-as. Az 500gigás ketté van osztva 100+400, a 100ason van a win7 a 400 meg a tárhelyem a cuccaimnak. A 80asra raktam fel egy windows xp-t, aztán reboot után nem volt Win7-re bootlehetőség. Leszedtem valami programot (nemtom már mi volt az) amivel elvileg meg lehet oldani azt a problémát. Na hát most nálam nem ez történt hanem konkrétan hazavágta az egész MBR-t.
2014. febr. 16. 15:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Új fejlemény: A kapott Windows 7et -habár nem ugyanaz a verzió mint ami nekem volt- feltettem oda ahol eddig az XP volt és ez tetszett a gépnek. Volt bootlista, most konfigurálom az új windows7-et aztán innen megpróbálom majd megjavítani az MBR-t. DE lehet az lesz, hogy -mivel mostmár fogok tudni lemezt írni- kiírok egy normális windows 7-et, legyalulom az egész C-t meg a D-t és újrarakom az egészet, hogy legyen egy tiszta Win7-em.
2014. febr. 16. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!