Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől függ a videókártya...

Kéregető :) kérdése:

Mitől függ a videókártya beépitése? Mi a külömbség a Ddr2, Ddr3, Gddr5 között?

Figyelt kérdés

gépem jellemzői: Pentuim(R)Dual Core E5200

Ram: 2gb

Táp:400Watt

Alaplap:ASRock 945GCM-S

Jelenleg van benne egy Geforce Nvidia 9400 Gt 512mb



2014. febr. 22. 20:57
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
El felejtettem oda irni h a sajátomnál erősebb aktív hűtésest szeretnék nem érdekfeszítő áron!
2014. febr. 22. 21:01
 2/19 anonim ***** válasza:

Attól, hogy milyen csatlakozó van fenntartva a videokártya számára az alaplapodon:

[link]

Ez lehet AGP vagy PCI-e.

Az AGP-t már kivonták, elavult.


Minél nagyobb a DDR szám, annál gyorsabb. Tehát 2GB DDR2 memóriánál jobb a 2GB DDR3 memória ,de 2GB DDR3 memóriánál jobb a 2GB DDR5 memória , mert gyorsabb (azt hiszem az órajel frekvencia).

2014. febr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
köszi a választ de nem memóriára értettem mármint ramra hanem vidikártyára h az én gépembe eddig ddr2es van ebbe bele férne a drr3 vagy a gddr5? am PCI és PCi-Expess-es csatlakozós
2014. febr. 22. 21:12
 4/19 anonim ***** válasza:

A videokártya memóriájának (VRAM) típusa független az alaplaptól.

Videokártyán DDR2-est ezer éve nem láttam.

DDR3-ast csak az olcsósága miatt raknak rá, meg hogy megtévesszék a tapasztalatlan felhasználót- tudniillik 2GB-4GB-ig tesznek bele fölöslegesen, mert ebben a kategóriában lévő kártyák ezt nem tudják kihasználni, ráadásul jóval lassabb, mint a GDDR5 (amik direkt VGA-ba készülnek, ellenben a DDR-ekkel).

Az alaplapod - leírása szerint - PCI-E foglalatú (nem tudom honnan vette az AGP-t a másik válaszoló).

Ebbe elvileg bármely ezen csatlakozóval ellátott VGA belemegy. (Gyakorlatilag is, csak hát ugye azok a fránya kivételek - mert ugye nem egy mai deszka...)


A tápod, mint írod 400 Watt. Ez sajnos kevés az üdvösséghez, mert ez csupán a táp ELMÉLETI maximuma, a gyakorlatban könnyen lehet, hogy a VGA szempontjából fontos 12V ágon nem bír el bármit.


A 2GB RAM-ot sem ártana 4GB-ra bővíteni - persze csak ha nem foglalt már mindkét slot.


Mindent összevetve nem biztos, hogy érdemes sokat költened erre a gépre, talán ha olcsón (max. 10K) találsz bele valami használt VGA-t , meg pár ezerért +2GB RAM-ot.

De még inkább egy malacperselyt vennék és gyűjtenék egy új gépre - kérlek ne vedd sértésnek.

Addig ellennék valahogy ezzel is.

2014. febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én sem alaplapba való cserélgethető /kivehető DIMM foglalatú DDR RAM-okra gondoltam.

Hanem a Videokártya nyákjára ráforrasztott GDDR3 vagy GDDR5 Ram-okra.

Megtévesztő?

Igen, mindkettőnek van memóriája, az alaplapodnak is és a videokártyádnak is, de míg az alaplapon levő memória egy kiszerelhető hosszúkás panel:

[link]

...addig a videokártya memóriái rá vannak forrasztva magára a videokártyára , nem kiszerelhetők és jó esetben a hűtőrendszerétől nem is látod őket.

[link]

2014. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"nem tudom honnan vette az AGP-t a másik válaszoló"


A kérdés így szól: "Mitől függ a videókártya beépitése?"


a válaszom pedig általánosságban a videokártyák csatlakozóiról szól ezért említettem az AGP-t mint egykori régi csatlakozót. A kérdező nem kérdezte a mondatban, hogy konkrétan az ASRock 945GCM-S alaplapban mitől függ a videokártya csere, hanem általánosságban egy számítógépben (amely lehet régi típusú is) mitől függ a videokártya csere

2014. febr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazad van az uj géppel kapcsolatban csak vidikártyát akarok cserélni mert nagyon a végét járja és jól jönnek az ilyen tudni valók :) össze ne vesszetek már csak infókat gyűjtök.
2014. febr. 22. 22:12
 8/19 anonim ***** válasza:

Dehogy veszünk össze, hisz egy véleményen vagyunk.

Ugyanúgy egy használt VGA-t ajánlok max 10.000 Ft-ért bele. Mondjuk egy 9800GT-t 256 bites sávszélességgel

Valamint fontos, hogy vegyél e mellé egy vadonat-új megbízható de ütős tápot, amit a következő számítógépedbe is később áttehetsz.

Igen még 2 GB RAM kell de ez a maximum. Tovább semmiképp se fejlessz, nem éri meg.

Inkább egy új gép később....

2014. febr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Bocs! Távol álljon tőlem, hogy összevesszünk! :D


Amúgy én a VGA-kra szerelt (forrasztott) DDR3!!!! (nem GDDR3!) memóriákra írtam, hogy megtévesztés.

Az nem a válaszodra vonatkozott, hanem a gyártók intrikáira. :)

Az AGP-t meg általánosságban értetted - oké.

2014. febr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igaz annyira nem is akarok gamer gépet csak vidikártyát cserélni ez bele menne? (max ha játszok grid2és bf bad company2 re elég?) [link]
2014. febr. 22. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!