Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megváltoztatni...

Hogyan lehet megváltoztatni Windows-ban a parancssorból a felhasználói fiókok jelszavát? Úgy hallottam hogy a Net user név* paranccsal de nem sikerül.

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy ha beírom azt a parancsot hogy: Net user név* akkor ott be tudom írni az új jelszót vagy ha csak simán entert nyomok akkor nem fog jelszót kérni belépéskor de csak olyat ír ki hogy:

A parancs helyes szintaxisa:


NET USER

[felhasználónév [jelszó | *] [kapcsolók]] [/DOMAIN]

felhasználónév {jelszó | *} /ADD [kapcsolók] [/DOMAIN]

felhasználónév [/DELETE] [/DOMAIN]

felhasználónév [/TIMES:{hányszor | ALL}]



2014. febr. 27. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy fiók jelszavának megváltoztatására az alábbi lehetőségeink vannak:


Nekünk kell a képernyőn beírni a jelszót és utána megerősíteni:

net user rendszergazda *

Ekkor a rendszergazdai fiók jelszavát tudjuk módosítani úgy, hogy az beírás közben nem látszik.


Rögtön megváltoztatható a jelszó egy utasítással, hátránya, hogy ilyenkor a képernyőn látható és mások is elolvashatják:

net user rendszergazda újjelszó

Határozzuk meg, hogy a felhasználók módosíthatják-e a jelszavukat (alapértelmezésben igen):

net user joe /passwordchg:no

Példánkban a "Joe" nevű felhasználó számára nem tesszük lehetővé a jelszavának megváltoztatását.


Előírhatjuk, hogy az adott fiókhoz kötelező legyen megadni a jelszót:

net user joe /passwordreq:yes

2014. febr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Még egy kérdésem lenne hogy érjem el hogy rendszergazdaként futtassam a parancssort mert hiába kattintok rá hogy futtatás rendszergazdaként akkor is azt írja ki hogy 5. számú rendszerhiba.
2014. febr. 27. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!