Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért él mindenki fejében az...

Miért él mindenki fejében az a sztereotípia, hogy a konzolban nehezebb bármit megcsinálni, mint egy grafikus felületen és miért riadozik mindenki a konzoltól?

Figyelt kérdés

Pl. amikor a suliban tanultunk a DOS-ról és az alatt kellett megcsinálni dolgokat, akkor mindenki húzta a száját, ha valamit Linux vagy OSX alatt konzolban kell megoldani a neten, akkor jön a sok komment, hogy ez deszar megse csinálom, stb.


Pedig, ha belegondolunk pl. ahelyett, hogy menük tömegén kéne végignavigálni, csak beírsz egy parancsot. Ahelyett, hogy egy vezérlőpultban ki kéne választani egy modult és azon belül négyzeteket ikszelni, csúszkákat állítgatni, megnyitsz egy konfigfájlt és átírsz egy értéket.



2014. febr. 28. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nem akarják a parancsokat megtanulni, könnyebbnek látják a kattingatást. Én is így gondoltam, a Windows szervert grafikus felületen, míg a Linux konfigurálását parancsokkal csinálom, de a Windows szerverben 1000x nehezebben találok meg dolgokat, míg Linuxban a parancsokkal bármit elérek rögtön :)
2014. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is Arch Linux-ot használok dwm felülettel, igaz, hogy az ablakkezelő beállításait úgy kell megváltoztatni, hogy a forrásban az egyik fájlt C-ben átírom, aztán újra lefordítom az egészet, de még mindig könnyebbnek találom, mint amikor egy jelölőnégyzetet keresek a Windows vezérlőpultjában.
2014. febr. 28. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!